19 нагород та друге загальнокомандне — український результат ЧЄ з самбо!

В Афінах завершився чемпіонат Європи з самбо серед чоловіків та жінок. Україну представляли 27 спортсменів, які спільними зусиллями здобули друге загальнокомандне місце. На рахунку національної збірної України 19 нагород (7 золотих, 6 срібних та 6 бронзових). Першими у командному заліку стали росіяни, зібравши 24 медалі (12 золотих, 4 срібних та 8 бронзових).

В перший же день змагань у бойовому розділі всі три чоловічі фінали принесли Україні нагороди найвищого ґатунку: Богдан Бабенко (в.к. до 57 кг) достроково переміг болгарина Георгія Кандова за допомогою прийому на задушення; Анатолій Волошинов (в.к. до 100 кг), теж достроково, взяв гору над росіянином Віктором Нємковим; Владислав Руднєв (в.к. до 74 кг) змагався весь відведений час але все ж виборов свою перемогу. Пізніше чемпіонами стали Олександр Воропаєв (в.к. 62 кг) та Артур Воробйов (в.к. 82 кг), які принесли чоловічій збірній командну перемогу у бойовому розділі.

Срібло для національної скарбнички серед чоловіків вибороли Размік Тоноян (в.к. понад 100 кг), Денис Артемчук (в.к. до 52 кг), Богдан Кондратович (в.к. до 68 кг) та Дмитро Баток (в.к. до 90 кг). Бронзову медаль доклав Роман Братченко (в.к. до 52 кг).

В жіночому заліку бойового розділу першою перемогу здобула досвідчена самбіста Наталія Смаль (в.к. до 72 кг). А в останній день до загального заліку ще одну найвищу нагороду додала Анастасія Сапсай (в.к. понад 80 кг), вона достроково перемогла білоруську спортсменку Катерину Калюжну. Варто зазначити, що українка вдруге поспіль стає чемпіонкою Європи, і саме від неї залежало командне місце жіночої збірної. Завдяки перемозі Анастасії українська жіноча команда стала другою у турнірній таблиці.

Індивідуальне срібло дісталось Анастасіі Новіковій (в.к. до 48 кг) та Марії Буйок (в.к. до 52 кг), а минулорічна чемпіонка Європи Анастасія Шевченко (в.к. до 60 кг) цього разу стала бронзовою призеркою. Ще одну бронзу здобула Олена Сайко (в.к. до 64 кг).

До загальної скарбнички свій внесок зробили й чоловіки у спортивному самбо. Всі три учасники цього розділу зійшли на п’єдестал, виборовши бронзові медалі, призерами стали:  Дмитро Євдошенко (в.к. до 62 кг), Олексій Ніженко (в.к. до 82 кг) та Станіслав Бондаренко (в.к. понад 100 кг).

«Ми довели, що монополію росіян можна порушувати. Як це зробила жіноча збірна, перемігши на чемпіонаті Європи 2015 року, а тепер – наша команда з бойового розділу. Та й за загальною кількістю нагород ми істотно скоротили відрив. Ми й надалі докладемо всіх зусиль, щоб тримати цей високий темп прогресу», – підбив підсумок головний тренер збірної Михайло Руденко.