ІХ Всесвітні ігри: Україна вирушає брати Калі

9-world-games-final-press-conferenceРівно за дві доби у колумбійському місті Калі розпочнуться ІХ Всесвітні ігри. Це найбільші і найпрестижніші змагання для представників тих видів спорту, які не входять до олімпійської програми, вершина і апогей спортивної кар’єри. Всесвітні ігри, які проходять раз на чотири роки, підводять риску під результатами роботи багатьох тисяч спортсменів, тренерів і функціонерів у цьому циклі.

Упродовж 11-ти днів змагань, які за своєю атмосферою і духом не поступаються Олімпіадам, буде розіграно 201 комплект нагород в артистичних, ігрових, точних, силових, водних та повітроплавальних видах спорту, бойових мистецтвах і єдиноборствах. Нині до Калі, де тривають останні репетиції грандіозної церемонії відкриття, вже з’їжджаються учасники спортивних змагань, яких загалом на Іграх буде близько чотирьох з половиною тисяч.

Відправилася до Південної Америки і значна частина збірної України. Ті ж, хто ще не вирушив до Калі, відповіли на запитання журналістів на фінальній перед відльотом прес-конференції у Києві. Участь у ній взяли міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, абсолютна чемпіонка світу з пауерліфтингу, чемпіонка Всесвітніх ігор-2009 (Гаосюнь, Тайвань), багаторазова рекордсменка планети Лариса Соловйова, триразовий чемпіон Європи з джиу-джитсу Іван Настенко і віце-чемпіон світу з ушу-саньда (контактні поєдинки) Дмитро Баток.  

Як зазначив Равіль Сафіуллін, склад нашої збірної у Колумбії взагалі буде дуже сильним – за океан їдуть 40 медалістів чемпіонатів світу і ще стільки ж призерів європейських першостей. Спортсмени здобули 88 ліцензій і будуть змагатися у 17-ти видах спорту – це рекорд, так широко українці у програмі Ігор представлені ще не були. (наприклад, в Гаосюні ми виступали у 14-ти видах).

9-world-games-final-press-conference-Ivan-NastenkoТоді за загальною кількістю медалей Україна посіла п’яте загальнокомандне місце, цього разу стоїть завдання виступити не гірше. За успішні результати передбачено відповідні винагороди: «Підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України, згідно з яким преміальні чемпіонам та призерам Всесвітніх ігор будуть збільшені на 50 відсотків, – наголосив міністр молоді та спорту, – і становитимуть: за золото – 30 тисяч доларів США, за срібло – 25 тисяч і за бронзу – 15 тисяч».

Загалом у програмі World Games представлено 39 видів спорту. Для порівняння, на літній Олімпіаді-2012 у Лондоні було 26 видів спорту або 39 спортивних дисциплін.

З України до Колумбії їдуть ті, хто реально готовий боротися за медалі Ігор. Наприклад, у пауерліфтингу українці взагалі – беззаперечні фаворити. Команда виборола 15 ліцензій до Калі із 15-ти можливих, у її складі – 9 чемпіонів світу, ще по троє срібних і бронзових медалістів. Вже традиційно потужна дружина представлятиме Україну у сумо: усі дев’ятеро спортсменів – чемпіони та призери світових першостей. Налаштована на максимальний результат українська чоловіча збірна з пляжного гандболу, яка влітку минулого року стала віце-чемпіоном світу – і це найбільше досягнення в ігрових видах спорту в історії України.

Учасники прес-конференції також підтвердили – будуть боротися за найвищі місця.

Лариса Соловйова: «Перш за все, дякую усім людям, які допомагали нам готуватися. Налаштовані ми по-бойовому. Щодо прогнозів, то знаєте, коли ідуть на війну – мовчать… А там, дай Бог, щоб було, з чим повертатися».

Дмитро Баток: «Які плани? Звичайно, я хочу перемогти. Програма мінімум – потрапити до фіналу. А взагалі – заряджений на максимум!»

Іван Настенко: «Бажання вдало виступити на Всесвітніх іграх – просто величезне. Форма теж радує. Останні результати досить хороші: нещодавно знову виграв чемпіонат Європи, Кубок Італії, узяв бронзу на Кубку Франції. На попередніх Всесвітніх іграх особисто я, вважаю, виступив погано – посів тільки п’яте місце. Тому цього року буду старатися піднятися на п’єдестал, і якомога вище. Торік на чемпіонаті світу мені дещо не пощастило – виграв у всіх фаворитів, але у півфіналі отримав травму і змушений був знятися зі змагань. Тож хочеться все ж таки довести, що Україна і українські спортсмени – найкращі».

«Наші спортсмени – це наша гордість. Впевнений, що вся країна буде пишатися ними, – розповів Ілля Шевляк. – І мова не тільки про представників традиційно успішних для нас художньої гімнастики, плавання в ластах, сумо, пауерліфтингу, спортивної акробатики чи стрибків на акробатичній доріжці, але і про ті види спорту, в яких Україна буде представлена вперше – карате, ушу, каное-марафоні, боулінгу».

Уболівальникам буде за кого переживати і на що подивитися, адже програма Всесвітніх ігор насичена насправді яскравими дисциплінами. Ці змагання проходять під егідою Міжнародного олімпійського комітету, і саме тут МОК, можна сказати, тестує вірогідних претендентів на включення до програми Олімпійських ігор – участь виду спорту у Всесвітніх іграх є обов’язковим і дуже важливим критерієм при визначенні кандидатів для участі в Олімпіаді.

9-world-games-final-press-conference-Shevlyak-SafiullinПриміром, свого часу шлях від Всесвітніх до Олімпійських ігор подолали пляжний волейбол, таеквондо, бадмінтон, важка атлетика (жінки), стрибки на батуті, триатлон, бейсбол і софтбол. Цього року за місце в Олімпіаді-2020 боролися такі популярні і видовищні види як ушу та карате, сквош і вейкбординг, роликовий спорт, скелелазіння і софтбол.

«До старту залишилося лише два дні – саме час побажати спортсменам удачі. Ми будемо усім серцем за вас уболівати, – сказав президент СКУ. – Я вдячний вам, шановні журналісти, що ви також підтримуєте нашу команду, розповідаєте про успіхи і досягнення атлетів».

Так само Ілля Шевляк подякував Равілю Сафіулліну, який сприяв підготовці спортсменів, і взагалі підтримує розвиток неолімпійських видів спорту в Україні – і ця підтримка насправді дуже важлива для атлетів. Міністр, у свою чергу, зазначив, що Спортивний комітет України і його керівник проводять плідну і результативну роботу у сфері неолімпійського спорту в Україні.  

На завершення міністра урочисто прийняли до лав команди учасників Всесвітніх ігор – Ілля Шевляк вручив Равілю Сафіулліну футболку національної збірної.

{social}

{iarelatednews articleid=»1505,1486,1405″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *