Ані дня без медалі на чемпіонаті світу з пауерліфтингу

altУ третій день змагань чемпіонату світу серед жінок та чоловіків з пауерліфтингу від збірної України виступали двоє спортсменів у ваговій категорії до 83 кг: срібний призер тогорічного чемпіонату світу Володимир Рисєв та срібний призер Всесвітніх Ігор Андрій Наньєв. У боротьбі за кожен кілограм та у намаганні розібратись, «хто ж сильніший», наші спортсмени відірвались від переслідувачів. Результати Андрія та Володимира в усіх вправах були приблизно рівними, але у тязі становій Володимир Рисєв виявився сильнішим, тому чемпіоном світу цього року став він. Сума триборства переможця – 900 кг, результат Андрія Наньєва – 890 кг, він став срібним призером чемпіонату.
Четвертий день турніру приніс нам ще одне золото. 21-річна Олена Козлова, змагаючись у ваговій категорії до 84 кг, втретє стала чемпіонкою світу. Олена виборювала перемогу у кожній вправі до останнього підходу. У неї були гідні суперниці. Але результат у присіданні 257,5 кг, жимі лежачи 150 кг та тязі становій 250 кг приніс їй перемогу. Сума трьох вправ Козлової – 657,5 кг. У тязі становій Олена встановила рекорд світу і здобула малу золоту медаль.
Також цього дня виступали чоловіки вагової категорії до 93 кг. Наш Михайло Буланий, дворазовий чемпіон світу, змагався тут за перемогу. Зафіксувавши у присіданні 370 кг, що принесло малу срібну медаль, та 347,5 кг у тязі становій (мала золота медаль), Михайло залишився на другому місці. Росіянин Володимир Шольський зібрав суму триборства на 7,5 кг більше, ніж українець, і посів перше місце. Михайло Буланий, не впоравшись із вагою у третьому підході станової тяги, зібрав суму 957,5 кг.
Далі у боротьбу за медаль вступила найдосвідченіша спортсменка нашої збірної Інна Оробець. Виступаючи на міжнародних змаганнях з 1991 року, Інна удостоїлась таких високих звань, як чемпіонка Європи та світу. На цьогорічних змаганнях вона виступила дуже успішно: використавши кожен з дев’яти підходів, зібрала суму триборства 650 кг і стала другою. Результат Інни Оробець у присіданнях – 255 кг (друге місце), у жимі лежачи – 177,5 кг (третє місце), у тязі становій – 217,5 кг (третє місце); її вагова категорія – понад 84 кг.
Чемпіон світу та Всесвітніх Ігор Сергій Певнєв на нинішньому турнірі змагався у новій для себе ваговій категорії – до 120 кг. Сума триборства у 985 кг дозволила йому піднятися на сьоме місце загального заліку.
Завершували чемпіонат за традицією важковаговики – спортсмени з власною вагою більше 120 кг. Українці серед них – дворазовий чемпіон Європи та дворазовий чемпіон світу серед юніорів Віктор Тесцов і дворазовий чемпіон світу серед юніорів, цьогорічний чемпіон Європи Володимир Свистунов. Основна боротьба тут розгорнулася саме між нашими спортсменами. І Віктор, і Володимир успішно виконали усі дев’ять підходів і мали рівні результати упродовж виступу. Результати Віктора Тесцова: у присіданні – 425 кг (третє місце), жимі лежачи – неймовірні 350 кг (рекорд світу та перше місце), тязі становій – 355 кг, сума триборства – 1130 кг. Здобуток Володимира Свистунова: у присіданні – 437,5 кг (друге місце), жимі лежачи – 322,5 кг (третє місце), тязі становій – 372,5 кг (друге місце). І зібравши у сумі триборства рекорд світу (1132,5 кг), Володимир Свистунов вперше став чемпіоном світу.
Здобутки збірної України на чемпіонаті світу – друге командне місце серед чоловіків та жінок; чотири золоті медалі, шість срібних та одна бронзова; 14 рекордів світу. В абсолютному заліку за формулою Вілкса Лариса Соловйова стала найкращою спортсменкою змагань, Віктор Тесцов посів третє місце.