Аніта Серьогіна – чемпіонка Європи з карате

karate-Anita-SeryoginaВперше в історії українського карате наша спортсменка виборола нагороду найвищого ґатунку на чемпіонаті Європи серед дорослих – 23-річна Аніта Серьогіна стала найкращою у ваговій категорії до 61 кілограму в розділі куміте (контактні поєдинки).

Тендітна дівчина з Іллічівська провела на турнірі 8 поєдинків і в кожному з них святкувала впевнену перемогу, пропустивши в усіх цих двобоях лише 2 бали. Відмінна техніка і тактична грамотність дозволили експертам назвати Аніту однією з найкращих на чемпіонаті Європи. Це насправді, без жодних перебільшень, видатний успіх спортсменки, її особистого тренера Олександра Тонкошкура, тренера збірної Антона Нікуліна, Української федерації карате та всієї країни.

Відзначимо, що торік на Євро українська зірочка також була на п’єдесталі пошани, але на другій його сходинці. Попереду ж у Серьогіної найбільш відповідальний старт сезону (та й цілого чотирирічного циклу) – ІХ Всесвітні ігри у Калі (Колумбія, 25 липня – 4 серпня).

48-й чемпіонат Європи з карате WKF проходив у столиці Угорщині Будапешті. Участь в ньому взяли 497 атлетів із 45-ти країн. Завдяки золоту Аніти Серьогіної Україна у загальнокомандному заліку посіла 7-му місце (перемогла Туреччина – 4 золоті, 2 срібні і 4 бронзові медалі; на другому місці Франція – 4 золоті, 2 срібні, 1 бронзова; не третьому з 3-ма золотими і 1-ю бронзовою нагородами – Іспанія).

Загалом нашу країну представляли 13 спортсменів. Гарним виступом відзначилася також наша юна надія Аня Крещенко, єдина представниця України у розділі ката (демонстраційні комплекси). Їй усього 16, а вона вже на рівних змагається зі своїми досвідченими суперницями. І хоч одеситка зупинилася за крок від медалі (5-те місце), цей результат можна сміливо назвати блискучим.

У змаганнях чоловіків найкраще провели турнір Станіслав Горуна (до 75 кг) і Євген Мотовилін (понад 84 кг). Хлопці дійшли до чвертьфіналу, де з мінімальною різницею в рахунку поступилися своїм опонентам.