Четверо українців стали чемпіонами світу з пауерліфтингу

powerlifting-wc2013-Larysa-SolovyovaВ Норвегії завершився чемпіонат світу з пауерліфтингу серед чоловіків і жінок. Збірна України завершила його з фантастичними показниками: 4 золоті, 5 срібних і 3 бронзові медалі за суму триборства. Наші спортсмени встановили 8 світових рекордів (4 – у жимі лежачи), а це більше, ніж будь-яка інша збірна.

Цей чемпіонат фахівці та уболівальники назвали одним з найбільш видовищних за усю історію пауерліфтингу, адже практично у кожній ваговій категорії точилася боротьба до останнього підходу.

Лише у змаганнях жінок вагою до 63 кілограмів був явний і недосяжний для суперниць фаворит: багаторазова чемпіонка і рекордсменка світу, триразова переможниця Всесвітніх ігор Лариса Соловйова вкотре не залишила шансів конкуренткам. Киянка перевершила власні світові рекорди у присіданні (235,5 кг) і сумі триборства (638 кг). Вона за три вправи підняла вагу, що більш ніж у десять разів перевищує її власну. Як підсумок – рекордна кількість очок за формулою Вілкса і третє поспіль звання абсолютної чемпіонки світу. Друге місце у цій вазі посіла ще одна українка Тетяна Ахмаметєва, яка зібрала суму 580 кг.

Також у турнірі жінок маємо срібло Анастасії Дерев’янко у категорії до 52 кг (сума – 482,5 кг) та бронзу Антоніни Князевої у категорії до 72 кг з рекордом Європи у присіданні – 255 кг (сума трьох вправ – 590 кг). Для дівчат наразі це найвищі досягнення у карєрі.

Чемпіонами світу серед чоловіків стали троє українців. Це Михайло Буланий, який виграв категорію до 93 кг з підсумковим результатом 982,5 кг. Це Вадим Довганюк, який тріумфував у вазі до 105 кг і встановив на шляху до золота світові рекорди у своєму улюбленому жимі (323 кг) та сумі триборства (1050,5 кг). І це Олексій Рокочій у категорії до 120 кг, який також за три вправи зібрав суму на рекорд планети – 1075 кг.

У змаганнях супертяжів наш Віктор Тесцов встановив світовий рекорд у жимі лежачи (370 кг), але не впорався із тягою становою і змушений був задовольнитися бронзою. Він так само став бронзовим призером в абсолютному заліку чемпіонату.

У категорії до 83 кг срібну медаль виборов Володимир Рисєв (922,5 кг), бронзову – Андрій Наньєв, який по ходу підняв планку рекорду світу в жимі до позначки 260,5 кг. Сергій Білий піднявся на другу сходинку пєдесталу у вазі до 93 кг (сума – 980 кг), Анатолій Горячок – у вазі до 74 кг (815 кг).