Чоловіча збірна України вийшла до основного раунду ЧЄ з пляжного гандболу

altВигравши три матчі з чотирьох на попередньому етапі, чоловіча збірна України з другого місця у своїй групі пробилася до головного раунду чемпіонату Європи з пляжного гандболу. Єдиної поразки наші гандболісти зазнали на старті турніру від бронзових призерів Євро-2009 угорців, котрі у групі взагалі не програли жодного сету. І лише у першій партії матчу проти України угорці змушені були грати до «Золотого голу», коли основний час закінчився унічию.
Українці ж потім по черзі перемогли Македонію (2:0), Данію (2:1) та Швейцарію (2:0) і посіли у групі друге місце слідом за Угорщиною. Далі 12 команд знову поділили на дві підгрупи. Україна у головному раунді зіграє проти господарів євро і чинних чемпіонів континенту хорватів, росіян, які на попередній стадії не зазнали жодної поразки, а також проти аутсайдерів своїх груп турків і кіпріотів.
Шкода, але свою першу гру наші хлопці програли – нічого не зуміли подіяти проти дуже сильної Хорватії. Поразка у двох партіях – 10:22 і 13:18. Утім, українська команда має чудові шанси пройти до чвертьфіналу – у нас уже є 2 очка за перемогу над Данією і в групі 1 ми посідаємо четверте, прохідне, місце.
Жіноча збірна України до головного етапу не пробилася – з четвертого місця (загалом у двох групах було по сім команд) українок посунули туркені, котрі мали гіршу різницю виграних-програних парті, але в очному поєдинку на старті чемпіонату у серії пенальті виграли у нас. Вісім найкращих команд тепер поділять на дві групи, в яких не буде тріумфаторів і невдах – усі пройдуть до чвертьфіналу, залишається тільки з’ясувати, хто з ким зіграє у плей-офф. Україна ж змагатиметься у турнірі з 9-14 місця, де зіграє проти Сербії, Швейцарії та Македонії.
Усе для наших дівчат так негативно вирішилося сьогодні. Після переконливих перемог над Грецією та Данією напередодні (по 2:0 за партіями; знову з найкращого боку показала себе наш бомбардир Ольга Лаюк, яка набрала у цих зустрічах 22 очка) у середу підопічні Маї Карбунар двічі поступилися, хай і сильним суперницям – чемпіонкам світу норвежкам і переможницям групи угоркам. Причому, обидва рази не вистачало зовсім трохи – Норвегії дві партії програли з мінімальним рахунком (20:22 і 13:14 – у пляжному гандболі, нагадаємо, за ефектні голи зараховують по два очка), Угорщині взагалі поступилися у післяматчовій перестрілці (18:22, 18:17, 4:8). Ольга Лаюк у цих матчах набрала аж 38 очок!