ЧЄ з шашок-100 завершився призовим місцем для української збірної!

У м. Вітебськ (Білорусь) завершився чемпіонат Європи з шашок-100 серед молоді. Змагання проходили у трьох програмах: бліц (блискавична гра), рапід (швидка гра) та класичні шашки. Змагались спортсмени у п’яти вікових категоріях: до 10 р., до 13 р., до 16 р., до 19 р. та до 26 р.

Загалом у змаганнях взяли участь 230 спортсменів з 15 країн Європи: Азербайджану, Білорусі, Бельгії, Росії, України, Польщі, Нідерландів, Італії, Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Чехії, Молдови та Туреччини.

Україну на Чемпіонаті представляли 25 спортсменів з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Закарпатської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Збірна України з шашок-100 посіла третє загальнокомандне місце, виборовши 5 медалей: 2 срібні та 3 бронзові.

Найбільш успішним турніром для українців був «бліц», який проводився в останній день Чемпіонату. У «блискавичній грі» кожному учаснику відводиться 5 хвилин на партію та 3 секунди на хід. Тут українська збірна отримала одразу 3 медалі: 1 срібну та 2 бронзові. Срібну медаль здобув Василь Пікіняр — шашкіст з Вінницької області (в.к. до 26 років). Бронзові медалі здобули Лев Леонтьєв – представник наймолодшої вікової категорії до 10 років з Вінницької області та Владислав Антонович – шашкіст з Дніпропетровської області (в.к. до 26 р.).

Самою першою медалісткою нашої збірної стала Ганна Дмитренко (Запорізька обл.), яка виборола срібну медаль у класичній грі серед вікової категорії до 19 років. Вона ж отримала і другу медаль для збірної у рапіді, де спортсмени мають по 15 хв. на партію та 5 секунд на хід. Тут Ганна здобула бронзу, яку розділила з росіянкою Агатою Парахіною. Обидві дівчини завершили змагання з однаковою кількістю очок та тотожним коефіцієнтом.

Більше у рапіді та класичних шашках ніхто з українців себе не проявив.