Чим вразив ЧУ-2016 з вейкбордингу

wakeboarding_ukrchamp2016_childrenУ столиці відбувся Чемпіонат України з вейкбордингу під назвою Ukraine Open 2016. Відкритий статус національної першості привернув увагу спортсменів з Білорусі, Німеччини та Франції. У перший день в катерній версії турніру трюки на воді показали 37 спортсменів. У другому турі чемпіонату – канатна версія – взяли участь удвічі більше любителів екстремального спорту. Головне, що вразило цьогоріч, кількість юних спортсменів.

«Головним сюрпризом цього чемпіонату України стало те, що більше 50 відсотків учасників були діти, зокрема хлопчики до 9 років, дівчата до 13 років. І саме в цих категоріях діти продемонстрували дуже високий прогрес. Тому ми вже зараз можемо говорити, що на прийдешньому Чемпіонаті світу в змаганнях дітей та юнаків ми заберемо багато призових місць», — розповів президент Української федерації вейкбордингу та воднолижного спорту Юрій Зозуля.

За останній рік відбувся вибух в дитячих категоріях, зазначають організатори.

Так, 8-річний Данило Клещар виграв обидві категорії у хлопців до 9 років. Варто відзначити, що юний атлет, окрім того, що є багаторазовим чемпіоном України, єдиний у світі у своїй віковій категорії, хто робить у повітрі поворот на 720 градусів. А 6-річна Наталія Мірошниченко внесена в Книгу рекордів України як найменша учасниця змагань з вейкбордингу. Наталія перемогла в канатній версії у дівчат до 13 років. Цю ж категорію, але в катерній версії, виграла Олександра Самойленко, тоді як юна рекордсменка України стала другою.

У хлопців до 13 років в перший день змагань перемогу святкував Олександр Степанов, а наступний день залишився за Сергієм Козловим. Юніорський турнір (до 18 років) в катерній версії виграв Данило Кучер, а в канатній – Павло Мальований.

Стосовно змагань серед професійних спортсменів (Professional), то тут все було спокійно і без несподіванок.

«Що стосується Pro, то тут відбувається планомірне зростання майстерності. Додавалися 4-5 елементів нової складності, які дуже високо оцінюються на міжнародних змаганнях World Wakeboarding Association. У наших спортсменів у категорії Pro зростає стабільність виконання цих трюків. І жодних сюрпризів чи вибухових результатів ми не спостерігали», — зауважив Юрій Зозуля.

У Professional обидва дні тріумфували Варвара Долиніна та Дмитро Массалов. У третій категорії в Pro WakeSkate – в катерній версії кращим був Володимир Мар’янчик, а в канатній — Віктор Чайка.

Окрім дітей, вейкбординг привертає значну аудиторію серед молоді. В Україні ця дисципліна була визнана в 2008 році. І за останні роки більшість молоді знає, що таке вейкбординг.

«Наш вид спорту став літньою альтернативою сноубордингу. Популяризація вейкбордингу зростає день від дня. Ми підтримуємо зв’язок із популярними артистами, аби вийти з рамок спорту, стати масовим захопленням», — пояснює таку тенденцію президент Української федерації вейкбордингу.

Вже у жовтні кращі вейкбордисти країни представлять нашу державу на Чемпіонаті світу, який пройде на Філіппінах. Однак не лише за перемогами та призовими місцями відправляться українці. Українська федерація вейкбордингу та воднолижного спорту сподівається домовитися про якомога швидше проведення першості планети з вейкбордингу в Україні. І для позитивної відповіді є всі шанси.

«Перед цьогорічним Днем Незалежності ми відкрили другу канатну кільцеву дорогу, яка завершила процес будування вейк-парку, який відповідає вимогам для проведення Чемпіонату світу. У нас побув представник World Wakeboarding Association (WWA). Він оглянув наші акваторії та інфраструктуру, і сказав, що такої локації не бачив у Східній Європі. Ми будемо подаватися на сертифікацію WWA і маємо пройти по високому рейтингу. Зазвичай, за 5 років планується Чемпіонат світу. Проте, коли з’являється нова локація дуже високого рівня, то вона має підтримку від Міжнародної асоціації вейкбордингу. Ми впевнені, що при оцінюванні отримаємо найвищий бал – 10, і з цього моменту Міжнародна асоціація вейкбордингу намагатиметься провести найближчий ЧС, який ще не отримав країну-господарку для проведення, саме у тому регіоні, де був атестований новий вейк-парк світового класу. Вже найближчим часом почнемо вести переговори, щоб нам надали шанс провести чемпіонат світу в найближчі два-три роки», — поділився президент Української федерації вейкбордингу та водного-лижного спорту Юрій Зозуля.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *