Дві перемоги для України на старті чемпіонату світу

beach-hanball-Olexandr-PoltoratskiyНа південному сході Аравійського півострова, у Султанаті Оман, розпочався п’ятий чемпіонат світу з пляжного гандболу серед чоловічих та жіночих команд. Наші дівчата минулого року невдало виступили на чемпіонаті Європи, тож на світову першість не поїхали.

«Віддувається» за усіх чоловіча збірна України. І початок у наших хлопців вийшов вдалим – сайт Міжнародної федерації гандболу, підсумовуючи перший день змагань, назвав українців одними з головних фаворитів. Підопічні Олега Сича виграли два стартові поєдинки, обидва з рахунком 2:0 за партіями, і разом з чинними чемпіонами світу бразильцями очолили групу А попереднього раунду.

У першому поєдинку Україні протистояв Бруней. Стартове хвилювання не завадило українцям довести свою перевагу у класі – 13:12 у напруженому першому періоді і більш переконливі 18:12 у другому. Найбільш влучним у нашій команді був 21-річний гравець южненського «Портовика» Дмитро Гунько, який 6 разів вразив ворота суперника.

Він продовжив бомбардирські подвиги і у другому матчі проти Австралії – знову 6 влучних кидків. Але першу скрипку у нашій команді зіграв цього разу ще один южненець Олександр Полторацький, який забив 8 голів. Результат зустрічі Україна-Австралія – 24:12 і 21:18.

Так само дві перемоги з рахунком 2:0 здобула Бразилія. Натомість несподівано оступилися віце-чемпіони Європи росіяни, які після впевненої перемоги над австралійцями у серії буллітів програли господарям чемпіонату оманцям.

У попередньому раунді Україні належить провести ще 3 поєдинки, і усі – проти своїх основних конкурентів. Сьогодні граємо з Росією та Бразилією, завтра – з Оманом.

У той час, коли в Al Musannah Sports City лунали стартові свистки перших ігор, у Тбілісі (Грузія) вже визначалися чемпіони Європи серед молоді (гравці віком до 18 років). У змаганнях дівчат перемогла Угорщина, у змаганнях хлопців – Росія. Обидві українські команди дійшли до чвертьфіналу, де припинили боротьбу за медалі. За підсумками втішних турнірів наші дівчата стали пятими, а хлопці – шостими.