«Кубок Дружби» до 50-річчя спортивного орієнтування в Україні

orienteering-foot-Oleksandr-Kratov-mapЦього року спортивне орієнтування в Україні святкує 50-річний ювілей. У 1963-му на Закарпатті були проведені перші Всесоюзні змагання з цього виду спорту. І ось через пів століття в Ужгороді зібралися майже 700 учасників з 10-ти країн, щоб разом відзначити таку вагому дату, а заразом і позмагатися на «Кубку дружби-2013».

Так співпало, що саме ювілейний рік приніс нашій країні найбільші здобутки на міжнародній арені. Влітку у Фінляндії чоловіча збірна України (Павло Ушкварок, Олександр Кратов і Денис Щербаков) виборола першу медаль чемпіонату світу серед дорослих (бронзу в естафеті), в Колумбії Надія Волинська здобула дебютну нагороду на Всесвітніх іграх (бронзу на середній дистанції), дівчата-велоорієнтувальниці (Наталія

Шозда, Олександра Золтан і Беата Зубака) вперше вибороли нагороди європейської першості, а буквально кілька днів тому наш Олександр Кратов переміг на відкритому чемпіонаті Швеції.

orienteering-memorial-project

Незадовго до старту «Кубку Дружби» на Київській набережній Ужгороду було відкрито перший в Україні та у всій Східній Європи пам’ятник Орієнтувальнику. Подібний є тільки у шведському місті Сальтшебаден, де у 1919-му році відбулися перші масові змагання зі спортивного орієнтування. На шестиметровому уламку скелі стоїть людина з картою в руках, а напис говорить: «Хто хоча раз освоїть чарівну мелодію безмежних лісових просторів, буде зачарований нею навік».

Повертаючись у сьогодення, зазначимо, що у командному заліку «Кубку Дружби-2013» перемогла Україна. Друге місце посіла Росія, третє – Угорщина. Також в межах фестивалю пройшов чемпіонат України з багатоборства (спринт, середня та довга дистанції в заданому напрямку). Серед чоловіків в категорії «Еліт» найкращим став Ярослав Пажух, другий результат в Олександра Марчука, третій – у Романа Долгіх. Чемпіонкою країни серед жінок стала молода надія українського орієнтування, 19-річна Вікторія Сухаревська. Срібло в Олени Питиримової, бронза в Олени Сухаревської.