Лариса Соловйова стала чемпіонкою світу з пауерліфтингу

altПозаду перші змагальні дні чемпіонату світу серед чоловіків та жінок з пауерліфтингу. За цей час боротьбу за нагороди вели п’ять наших землячок.
У найлегшій ваговій категорії до 47 кг Анастасія Дерев’янко, срібна призерка цьогорічного чемпіонату Європи, підкоривши у присіданні 162,5 кг, не змогла справитись із початковою вагою у жимі лежачи. І хоча у становій тязі її результат 162,5 кг, закінчила вона з нульовою оцінкою.
У ваговій категорії до 52 кг першу медаль чемпіонату нам принесла Оксана Чумак – вона стала бронзовою призеркою змагань. У запеклій боротьбі з суперницями за третє місце, вона зібрала суму 447,5 кг. Її результати: присідання – 175 кг, жим лежачи – 105 кг, тяга станова – 172,5 кг. У жимі лежачи Оксана виборола «малу» срібну медаль, у тязі взяла бронзу.
У другий день змагань на поміст вийшли три українські спортсменки. У ваговій категорії до 57 кг виступала Тетяна Применчук – дворазова чемпіонка світу та срібна призерка Всесвітніх Ігор. У боротьбі до останнього підходу Тетяна, на жаль, не змогла здобути золото – воно дісталося росіянці Ганні Рижковій. Тетяна прекрасно виступила у присіданні – підняла 197,5 кг (2 місце), у жимі лежачи встановила рекорд Європи – 135 кг (1 місце). Але останній підхід у тязі за перше місце їй не підкорився. Її результат у сумі триборства – 517,5 кг.
У ваговій категорії до 63 кг наша збірна має найвище досягнення – перше та друге місце. Від України у цій ваговій категорії виступали Лариса Соловйова (дворазова переможниця Всесвітніх Ігор) та Тетяна Ахмаметєва (дворазова чемпіонка Європи та дворазова срібна призерка чемпіонату світу). Киянка Лариса Соловйова, встановивши рекорди світу у жимі лежачи (165 кг), тязі (245 кг) та сумі триборства (632,5 кг), виборола золото у всіх названих номінаціях і, таким чином, вперше стала чемпіонкою світу! А Тетяна Ахмаметєва встановила рекорд світу у присіданні – упоралася з вагою 230 кг (1 місце); її результат у жимі лежачи – 145 кг (2 місце), у тязі становій – 207,5 кг. За результатами виступу Тетяна стала срібною призеркою змагань із сумою триборства 582,5 кг.
Таким чином, 1-й та 2-й дні чемпіонату світу принесли нашій збірній п’ять нагород (золото, два срібла, бронзу), рекорд Європи у жимі лежачи, рекорди світу у всіх вправах та сумі триборства.