«Великий шовковий шлях 2013»: Артем Лазарев та Катерина Ісакович здобули Кубок Європи

lazarev_isakovych_На мальовничому південно-східному узбережжі Криму, у Судаку, завершився ювілейний – XV міжнародний танцювальний форум «Великий шовковий шлях 2013».

З самого початку в рамках фестивалю, поряд із показовими та розважальними виступами, проводилися рейтингові змагання з танцювального спорту, як всеукраїнські, так і міжнародні. З кожним роком престиж змагань зростав, так само, як і кількісний, а головне, якісний склад учасників. І якщо 10-15 років тому у Судак приїздила сотня-друга пар-учасниць, в основному з України, то, приміром, цього року танцювальний форму у Судаку відвідали більш ніж 2700 учасників із 35 країн світу, в тому числі і провідні спортсмени світового рейтингу WDSF. Звичайно, для турнірів такого рівня важливим є питання суддівства, так от, усі офіційні змагання, які відбулися у 25 категоріях, оцінювали        судді міжнародної категорії із 27 країн (суддівська панель для кожної категорії складалася із 13 суддів – по одній з країни).

Офіційні змагання відкривали народний депутат України, президенти ВГО «ВФТС» Дейч Борис Давидович, який оголосив вітальне слово турніру від Міністра молоді та спорту України Сафіулліна Р.С., а також постійний представник Президента України в АР Крим Плакіда Віктор Тарасович.

Якщо минулого року Судаку випала честь приймати континентальний кубок зі «стандарту» (повільний вальс, віденський вальс, танго, повільний фокстрот, квікстеп) в категорії «дорослі», на якому, до слова, тріумфувала українська пара Юрій Петров – Яна Кожухарь (тренер Наталія Паша), то головною подією Шовкового шляху 2013 став Кубок Європи з «латини», WDSF European Cup Latin, (самба, пасадобль, ча-ча-ча, румба, джайв). І особливо приємно, що і цьогоріч українці показали себе з найкращої сторони – кримчани Артем Лазарев та Катерина Ісакович (КТС «Браво»,тренер – Наталія Паша), в напруженій боротьбі із досвідченими суперниками «повторили» минулорічний результат своїхmakarenok_umryhina співвітчизників та стали володарями Кубку Європи. Це чудовий результат для самих спортсменів та для українського танцювального спорту. Другими тут стали росіяни Андрій Кисельов та Анастасія Балаєва, третю сходинку зайняла пара зі Словенії — Міха Водічар та Надя Бичкова. До речі, Артем та Катерина уже менше, ніж за місяць захищатимуть честь України на Всесвітніх іграх 2013 (м. Калі, Колумбія), сподіваємося на хороший результат від наших спортсменів.

З міжнародних змагань, окрім Кубку Європи, в Судаку відбувся також Чемпіонат Європи (латина) серед молоді, та ряд відповідальних міжнародних класифікаційних змагань, а саме: WDSF World Open Latin, WDSF Youth Open Latin, WDSF World Open Standard, WDSF Youth Open Standard.

На молодіжному чемпіонаті Європи тріумфували росіяни – на першому місці пара Нікіта Павлов – Дар’я Палєй, на другому – Леонід Тишкін та Катерина Шаранова, третіми стали Влад-Міхай Парасків та Діандра-Анієла Ілес з Румунії. Найкраще з українців тут виступили феодосійці Петро Паша та Олександра Колдан (КТС «Браво») – 7-е місце (з 52 пар). Одеська пара Олександр Іоргов – Марина Мітєва показали 28-й результат.

Проте у WDSF World Open Standard (45 пар із 10 країн) кращими були українці – «золото» у Юрія Петрова та Яни Кожухарь, «срібло» здобули нещодавні фіналісти ЧЄ Володимир Лятов та Вероніка Мишко з Ужгороду, (ця пара представлятиме Україну на Всесвітніх Іграх 2013), «бронза» у росіян Ігоря Круглова та Анни Асеєвої. На WDSF Youth Open Standard  найкращими були Кірілс Расімйонокс та Ярослава Ткач з Латвії, наступну сходинку посіли росіяни Іван Варфоломеєв та Яна Алдошина, київська пара Роман Редзюк – Єлизавета Басюк стали третіми.

Результати WDSF World Open Latin (66 пар з 21 країни) такі: 1 місце – Артем Цатурян та Світлана Гудино (Росія), 2-ге – Артем Лазарев – Катерина Ісакович (Україна), 3-є — Роман Гербей – Віра Бондарева (Україна).  Щодо WDSF Youth Open Standard, то найкраще тут себе показали росіяни Антон Лам-Вірі та Анна Ільїна – вони на першому місці, другими стали їхні співвітчизники Володимир Тимофєєв та Василіса Широкобокова, «замкнула» трійку українська пара Ярослав Броварський – Христина Годунова.

redziuk_basiuk_Крім того, в рамках «Шовкового шляху» відбулося 4 офіційних чемпіонати України — Чемпіонат України серед дорослих (стандарт), Чемпіонат України серед дорослих (латина), Чемпіонат України серед молоді (стандарт), Чемпіонат України серед юніорів ІІ (стандарт).  І якщо в «дорослих» чемпіонатах все було відносно прогнозовано та спокійно, то у змаганнях молоді та юніорів інтрига зберігалася до останнього.

Отож, чемпіонами України 2013 серед дорослих в «стандарті» стали Юрій Петров та Яна Кожухарь, срібні призери – Володимир Лятов та Вероніка Мишко, бронза у Сергія Красношлика та Олени Фомічевої  з Дніпропетровська.  Згідно цих результатів пари Петров – Кожухарь та Лятов – Мишко представлятимуть Україну на Чемпіонаті світу, що відбудеться 23 листопада цього року у Києві, а пара Красношлик – Фомічева поїдуть 7 вересня у Болгарію  на Кубок світу.

У латиноамериканській програмі золото ЧУ  здобули Артем Лазарев та Катерина Ісакович, другі – Роман Гербей та Віра Бондарева, треті – Олександр Ребров та Юлія Стешенко. Перші дві пари тепер виступлять 30 листопада у Берліні на Чемпіонаті світу, а бронзові призери на Кубку світу у Відні 28 вересня.

На всеукраїнській першості серед молоді  (стандарт) з невеликим відривом, перемогу здобули ялтинці Маріо Де Роса та Анастасія Висоцька, дугу сходинку п’єдесталу посіла київська пара Роман Редзюк – Єлизавета Басюк (КТС «Юнік-Денс»), третіми стали також кияни Ярослав Броварський – Христина Годунова. Тепер Маріо та Анастасія, Роман та Єлизавета намагатимуться зійти на п’єдестал уже світового молодіжного чемпіонату, що пройде 21 вересня в м. Брашов (Румунія).

І нарешті на чемпіонаті України серед юніорів ІІ (стандарт) найкраще змогли себе проявити представники КТС «Юнік-Денс» Єгор Макаренко та Єлизавета Умрихіна, друге місце вибороли кримчани Микита Скакодуб  та Ольга Адамова, третіми стали одесити Ярослав Верба та Дар’я Чистякова. Спортсмени, що посіли перше та друге місця представлятимуть 26 жовтня нашу країну на чемпіонаті світу у Москві.pasha_koldan

Головний суддя офіційних змагань WDSF Джованні Каперіні  та 120 суддів міжнародної категорії з 27 країн, що були запрошені на змагання дали високу оцінку проведеному турніру та  організаторам, заслуженим працівникам фізичної культури і спорту України Андрію і Наталії Паші.

Президент ГО ВФТС Борис Давидович Дейч зазначив, що: «Міжнародна федерація з кожним роком надає нам право проводити все більше й більше престижних змагань, оскільки Україна показала здатність до організації та проведення змагань найвищого рівня – аж до чемпіонату світу. І в цьому велика заслуга не лише всеукраїнської федерації танцювального спорту – спортсменів, тренерів, функціонерів, а й наших партнерів, і головне – профільного міністерства. Я бачу, що «Великий шовковий шлях» набирає все більших і більших обертів з кожним роком і, впевнений, що надалі ми будемо розширювати діапазон змагань та категорій, що братимуть в них участь».