Медальний хет-трик України на чемпіонаті світу з ушу

wushu-wc2013-Mala-Derbenyova-Kondratieva-gold-medalЗолота, срібна, бронзова нагороди та ліцензія на Кубок світу і Всесвітні ігри з єдиноборств-2015 – такий результат виступу збірної України на 12 чемпіонаті світу з ушу, що завершився в Малайзії.

Медальний почин зробила наймолодша збірниця – 17-річна Людмила Темна стала срібною призеркою в розділі таолу у програмі чаньцюань (Довгий кулак). Свій виступ вихованка тренера Андрія Коваля, який і сам досі виступає на найвищому рівні, провела дуже стабільно і рівно – можливо, без особливого феєрверку, але й практично без помарок, завдяки чому обійшла 13 суперниць і піднялася на другу сходинку п’єдесталу.

«Я завжди говорю, що турніри рівня чемпіонатів світу, Всесвітніх чи Олімпійських ігор – це, перш за все, змагання нервів. Тут на перший план виходить психологічна готовність, – каже тренер збірної, президент Української федерації ушу Олег Чуканов, – адже фізично і технічно усі готові ідеально. Думаю, якщо би провести напередодні чемпіонату який-небудь тест у спокійних домашніх умовах, то його результати в усіх спортсменів були б відмінними і практично однаковими».

wushu-wc2013-Dmytro-Batok-winВ турнірі повноконтактних поєдинків – ушу-саньда – виправдав сподівання уболівальників Дмитро Баток, який став бронзовим призером у ваговій категорії до 85 кг. Вже на першій стадії змагань, в одній восьмій фіналу, Дмитру випав дуже непростий жереб – поляк Якуб Малчевський, який активно виступає у професіональних турнірах зі змішаних єдиноборств. Втім, навички «боїв у клітці» не допомогли поляку, який, до того ж, був на голову вищий за Батка. Наш спортсмен просто відмінно провів поєдинок, не давши супернику абсолютно нічого зробити – ефектна перемога і Дмитро, що називається, на всіх парах попрямував до чвертьфіналу.

Там була зустріч із румуном Богданом Нікулае, досвідченим майстром, який на 11 років старший за українця. Але наш спортсмен не став зважати на колишні заслуги і «сідини», підірвавши яскравими діями в рингу – зокрема, зробив кілька кидків з настільки високою амплітудою, що за суперника навіть було страшнувато.

У півфіналі Баток, можна сказати, напоровся на свого давнього суперника з Ірану, триразового чемпіона світу і переможця Всесвітніх ігор Хамідрезу Чойліпура. Цього разу перемогти знову не вдалося – Дмитро, як не старався, програв за очками і посів третє місце.

Завдяки цьому результату Дмитро Баток отримав путівку на Кубок світу-2014 у Китаї, де за медалі і непогані призові боротимуться лише по четверо найкращих бійців у кожній категорії. Також ця бронза може перетворитися на ліцензію на ІІІ Всесвітні ігри з єдиноборств, які планують провести у 2015-му році, – головне, щоб категорія до 85 кг була включена у програму Ігор.

«Чесно кажучи, я переживав, чи встигне Діма відновитися після Combat Games у Санкт-Петербурзі, – зізнався Олег Чуканов. – Але він великий молодець! Напевне, у фізичному плані він інколи не був готовий краще. Взагалі хочу сказати, що з точки зору тренера Дмитро Баток – практично ідеальний спортсмен. Він повністю розуміє усі вимоги, повністю усе виконує і на тренуваннях, і на відповідальних стартах – людина просто йде і робить свою справу, не відволікаючись на зайві думки».

wushu-wc2013-Mala-Derbenyova-KondratievaНаостанок організатори приберегли, мабуть, найбільш видовищний вид програми – групові комплекси дуйлянь, імітацію бою одного ушуїста проти двох ворогів зі зброєю. І тут вистрілили наші дівчата – Мирослава Мала, Ганна Дербеньова і Тетяна Кондратьєва. Вони зуміли максимально зібратися і виконали своє головне завдання – чітко відпрацювати насичену складними елементами програму, яку готували зі своїм тренером Максимом Морозом. За ту легкість, з якою вони робили неймовірні, здавалося б, речі, українки отримали найвищий бал від суддів та золоту медаль чемпіонату світу.