На Тайвані визначилися з найкращими суматорі планети!

Минулими вихідними на Тайвані відбувся чемпіонат світу з сумо серед юнаків до 18 років та дорослих. Участь у змаганнях взяли представники з понад 30 країн планети, в тому числі й України.

Україну представляли 15 спортсменів, які загалом здобули 13 нагород (5 медалей (1 золото, 2 срібла та 2 бронзи) мають юнаки та 8 медалей (1 золоту, 1 срібну та 6 бронзових) зібрали у свою скарбничку дорослі).

Серед юнаків чемпіонкою світу стала надія майбутнього сумо Нікитинська Олена (в.к. 75 кг). Срібло вибороли Максим Цибульняк (в.к. 80 кг) та Карина Колесник (в.к. 60 кг). Юнацьку бронзу здобула Єлизавета Моренко в абсолютній ваговій категорії. Також юні спортсмени мають командну бронзу в дівчат (Олена Нікітінська, Карина Колесник, Єлизавета Моренко та Дар`я Коритіна).

В дорослих теж маємо чемпіона світу! Найкращим на планеті цього року став Святослав Семикрас (в.к. 85 кг). Доросле срібло виборола добре відома нам суматорі Іванна Березовська (в.к. понад 80 кг). Бронзовими призерами стали Тросюк Світлана (в.к. 65 кг), Марина Максименко (в.к. 80 кг), Царук Вікторія (абсолютна вагова категорія) та Вересюк Олександр (абсолютна вагова категорія). Ще дві бронзи здобули жіноча та чоловіча команди в змагання «стінка на стінку». Жіночу команду склали Іванна Березовська, Марина Максисенко, Світлана Тросюк і Вікторія Царук, а чоловічу: Олександр Вересюк, Важа Діаурі, Антон Чуєв та Максим Олешко.

«Україна – одна з найсильніших країн світу з сумо. Цей вид спорту розвивається та набирає обертів. Все більше учасників змагаються на турнірах, — ділиться враженнями член медаленосної чоловічої команди Антон Чуєв. — Результату радий, але хочеться більшого. Після травми я ще відновлююсь та не зміг цього разу виступати індивідуально, але мій досвід дозволив залишити мене в команді, де я виступив належним чином».