23 медалі – здобуток України на чемпіонаті Європи з панкратіону

pankration-euro-2013-MMAПонад два десятки нагород різного ґатунку – такий результат виступу збірної України на чемпіонаті Європи з панкратіону, що завершився в Угорщині. Найбільш успішно українські бійці виступили в розділі агон, де взяли 7 золотих і 3 бронзові нагороди, але й в інших дисциплінах були серед найкращих.

Одразу варто відзначити, що упродовж усіх чотирьох днів змагань аншлаг був і на трибунах, і на килимі – ЧЄ був дуже масовим, адже тут розігрувалися ліцензії на ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств, що восени пройдуть у Санкт-Петербурзі.

В розділі ММА, щоправда, про ліцензії мова не йшла, та все-одно – глядацький інтерес до поєдинків забезпечений. Пояснити таку пильну увагу просто: двобої проходять в яскравій і видовищній манері, на високому емоційному рівні, спортсмени демонструють не тільки величезне бажання і волю до перемоги, але й високу майстерність.

Одним із центральних поєдинків другого дня Євро-2013 став фінальний бій між українцем Юрієм Чижевським і спортсменом із Росії Ібрагімом Чузхігаєвим. Суперники, схожі на двох титанів, обмінювалися нищівними ударами, і в цій боротьбі важко було віддати комусь остаточну перевагу. Все ж Фортуна стала на бік росіянина – з перевагою лише в один бал перемогу віддали Чізхігаєву.

У загальному командному заліку розділу ММА збірна України стала третьою. Наші спортсмени взяли 2 золоті, 1 срібну та 2 бронзові медалі.

В особистому заліку чемпіонами Європи стали: Ганна Беженар (Чернівці) і Вікторія Синявіна (Суми).

Срібну медаль завоював Юрій Чижевський (Чернівці).

Бронзові призери: Олександр Доскальчук (Чернівці), Максим Пашков (Хмельницький).

У командному заліку: 1 місце – Росія; 2 місце – Румунія; 3 місце – Україна.

pankration-euro-2013-agon-3Третій день чемпіонату був присвячений поєдинкам у розділі граплінг Ноу-Гі. Цей розділ, так само як і панкратіон, представлений на SportAccord Combat Games – у вагових категоріях 66, 77, 84 кг у чоловіків і 58 кг у жінок.

Справжнім відкриттям чемпіонату став Кирило Горобець (Суми), хлопець 1994 року народження. У перший день він завоював золото в панкратіоні, а в суботу в першому ж бою провів відмінний больовий прийом на руку з украй незручного положення і переміг чемпіона світу 2011-го року з Іспанії. Провівши серію поєдинків, Кирило програв тільки одного разу, золотому медалісту, а сам став володарем бронзової нагороди.

На жаль, в цьому розділі золота нагорода нашим спортсменам так і не підкорилася. Найкраще досягнення – друге місце і срібло Ганни Беженар (Чернівці). Бронзові медалі завоювали: Кирило Горобець (Суми), Дмитро Баранов (Суми), Вікторія Синявіна (Суми), Юлія Торянська (Севастополь).

У заключний день змагань розігрувалися медалі в розділі грапплінг гі/BJJ. Вагові категорії 71, 92 кг у чоловіків і 64 кг у жінок включені у програму Всесвітніх ігор з єдиноборств. На шляху до завоювання ліцензій Артем Сидоров (Київ) та Юлія Торянська (Севастополь) стали бронзовими призерами ЧЄ, а Володимир Лахман (Хмельницький) виборов срібну медаль.