Чемпіоном України вдруге поспіль стала команда зі столиці Латвії Риги «Paw J», яка у фіналі перемогла «Скелю» з Мелітополя з рахунком 7:1.
Результати фінального етапу
¼ фіналу
«Лемберг» (Львів) – КФК (Київ) – 3:5
«Дельфін» (Мінськ) – «Rema DC» (Дрогобич) – 5:3
½ фіналу
«Paw J» (Рига, Латвія) – КФК (Київ) – 10:4
«Скеля» (Мелітополь) – «Дельфін» (Мінськ) – 7:6 (булліти)
Матч за бронзу
«Дельфін» (Мінськ) – КФК (Київ) – 2:5
Фінал
«Paw J» (Рига, Латвія) – «Скеля» (Мелітополь) – 7:1
У флорболі на полі у кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не завдавати ударів по воротам. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте у правилах цих ігор є суттєві відмінності. У ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри – 3 періоди по 20 хвилин. Перерва між періодами триває 10 хвилин.
Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече – у випадку ведення боротьби за м’яч, який не контролює жоден з гравців. Якщо гравець порушив привила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути видалений на 10 хвилин. Найтяжчим покаранням є видалення до завершення матчу.
Гра проходить на майданчику розміром 40 на 20 метрів, який закрито бортиками, кути заокруглені. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метра. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути більшою за 105 сантиметрів, а вага – не більшою за 350 грамів. М’яч зроблено із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса – 23 грама. У м’ячі є 26 отворів.
Флорбол народився у Швеції в 70-х роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна федерація флорболу (МФФ). На сьогодні МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі, у тому числі у США, Канаді, Японії, Індії, Сінгапурі і Австралії. Найбільш розвинута структура цього виду спорту у Швеції. У флорбол грають усі види населення. Є команди бізнесменів, викладачів, школярів, пожежних, міліціонерів. У країні діють понад 1000 флорбольних клубів, і вони регулярно проводять офіційні змагання.
Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. Сьогодні на кожному континенті земної кулі існує хоча б одна флорбольна асоціація, у тому числі в Африці, де перша національна федерація з флорболу була створена у Сьєрра-Леоне. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК).
В Україні національна асоціація з флорболу була створена в 2005 році.
17-19 грудня 2010 року в Донецьку пройшов перший чемпіонат України із флорболу.
Існують такі команди з флорболу в Україні:
«Скеля» (Мелітополь)
«Rema DC» (Дрогобич)
«Лемберг» (Львів)
КФК (Київ, Львів)
YMCA (Луцьк)
florballУ Львові пройшов фінальний етап відкритого чемпіонату України з флорболу. Флорбол – це командний вид спорту; грається пластиковим м’ячем, удари по якому завдають ключкою; мета – забити м’яч у ворота суперника.