karate_chobotar_2016Напередодні Чемпіонату світу 2016 року завершилася топова міжнародна серія «Прем’єр-Ліга Karate 1». Українські каратисти посіли провідні місця в трьох вагових категоріях у чоловіків і жінок.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Катерина Крива очолила світовий залік до 50 кг, обійшовши двох сильних опоненток.

Окрім Кривої, ще двоє українських каратистів мають у своєму активі високі позиції у світовому рейтингу.

У жінок категорію понад 68 кг очолила Анастасія Степашко з загальною кількістю балів 1355.00. Титул Grand Winner вона здобула за участь у 6 з 11 етапах PL, на двох з яких виборола призові місця – перемога в Шарм-ель-Шейху (Єгипет) та бронза у Гамбурзі (Німеччина). 24-річна каратистка увійшла до складу збірної України від Одеської області для участі в прийдешньому Чемпіонаті світу.

Підтримав успіх своїх колежанок по національній команді Валерій Чоботар. Він посів третю позицію рейтингу в категорії  до 84 кг з сумою балів 1235.00. Він також здобув титул Grand Winner Karate 1 за результатами сезону, виконавши всі необхідні критерії. За плечима молодого українця виступ на 6 етапах Прем’єр-Ліги, де він виборов бронзові нагороди – на турнірах у Зальцбургу (Австрія) та Гамбурзі (Німеччина). Чоботар також представить Україну на світовому форумі, увійшовши до складу національної збірної від Чернівецької області.

Також у складі збірної України з карате в індивідуальному турнірі світової першості 2016 року в розіділ «куміте» виступлять:

·         - призер ЧС-2014 та ЧЄ Станіслав Горуна (75 кг);

·         - призери ЧЄ Олег Філіпович (60 кг), Аніта Серьогіна (61 кг), Анжеліка Терлюга (55 кг);

·         - призери Прем’єр-Ліги Карате 1 Ірина Камінська (68 кг), Катерина Крива (50 кг);

·         - чемпіони та призери чемпіонатів України Тарас Герчук (84 кг), Валерій Степанчук (67 кг).

В особистих змаганнях з «ката» ми будемо представлені призером ЧЄ Анною Крещенко та чемпіоном України Микитою Тюхом.

У команді в «куміте» честь українського карате захищатимуть призер ЧС Євген Мотовилін, призери PL K1 Ілля Нікулін та Ярослав Горуна, призери ЧУ Костянтин Цимбал і Анна Карягіна. В командному «ката» виступатимуть медалісти національної першості Анастасія Білюк і Катерина Бігіч.

Українскі атлети готуються до важливого старту під керівництвом головного тренера національної збірної – Антона Нікуліна (м. Львів). Допомагають йому Денис Морозов (м. Одеса) і Петро Корнійчук (м. Новоград-Волинський).

23-й Чемпіонат світу з карате в 2016 році вперше проходитиме в олімпійському статусі, адже в цьому році на сесії Міжнародного олімпійського комітету в Бразилії було вирішено включити карате до змагальної програми Олімпіади в Токіо. Турнір світового рівня прийматиме австрійський Лінц з 25 по 30 жовтня. Збірна України вирушить на ЧС-2016 23 жовтня.