karate_kl-2017_paris_goruna

З 27 по 29 січня 2017 року в Парижі (Франція) традиційно відкрили новий сезон найпрестижної міжнародної серії турнірів з карате – Karate-1 Premier League. В цьому році Open de Paris встановив рекорд учасників – 1247 спортсменів з 79 країн, що навіть більше, аніж було на Чемпіонаті світу з карате 2016 року минулої осені. Здобутком українських каратистів стало золото Станіслава Горуни в чоловічому куміте до 75 кг.

Відкрив свій переможний шлях бронзовий призер ЧС-2014 успіхом над голландцем Ніком Герресе – 3:1. В другому колі Стас зустрічався з іспанцем Віктором Перез Луке – 3:0. Після цього пішли звитяги над білорусом Алегом Матарасом (1:0), мароканцем Джалалом Бужер (1:1) і французом Курентіном Сегю (8:0). За вихід у фінал Горуна зламав опір ще одного господаря татамі – Жульєна Каффаро (1:0). «Золоте» протистояння проти італійця Ахмеда Ель Шарабі завершилося на нашу користь (2:2).

Варто зазначити, що в куміте до 75 кг виступала найбільша кількість учасників – 140 чоловік з 42 країн. Українська команда була представлена не лише Станіславом Горуною, але й зусиллями Дмитра Негатурова і Валерія Тумакова. Останні двоє вилетіли вже в першому колі змагань.

Шанси на паризьку «бронзу» мав Ігор Угніч в чоловічому куміте до 60 кг. Вигравши чотири поєдинки у спортсменів з Нідерландів, Саудовської Аравії, Малайзії та Японії, Ігор програв у півфінальному двобої представникові Узбекістану. За тим, у поєдинку за 3-є місце, мінімально поступився турку. Як підсумок, Угніч посів 5 місце. Ще один представник України в цій категорії Олег Філіпович фінішував 7-м. Здолавши на старті шотландця, Олег поступився майбутньому срібному призеру змагань із Малайзії, аби потім у втішних поєдинках перемогти представників Нідерландів та Японії і не зуміти пройти, як і Угніч, каратиста з Туреччини.

На 7-й позиції у своїх категоріях фінішували Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна. Анжеліка Терлюга, яка виступає в жіночому куміте до 55 кг, в першому ж колі поступилася представниці Ірану, за рівним рахунком в основний час. Надалі у втішних поєдинках вона впевнено пройшла француженку, чорногорку і японку, однак у четвертому матчі програла іспанській опонентці. У категорії до 61 кг бронзова призерка світу 2016 року Аніта Серьогіна виграла перші чотири зустрічі, а ось на стадії чвертьфіналів мінімально поступилася турчанці Кобан Мерве. Після цього Аніта боролася за вихід до бронзового фіналу, але представниця Канади виявилася сильнішою.

Нагадаємо, минулої зими у французькій столиці «синьо-жовті» вибороли дві відзнаки – золото Угніча та срібло Терлюги.

Як зазначили в Українській федерації карате, Paris Open є етапом відбору до збірної України, яка з 4 по 7 травня 2017 року візьме участь у Чемпіонаті Європи в м. Самсун (Туреччина).

Додамо, що минулий сезон Прем’єр-Ліги Карате 1 троє українців завершили у лідерах світового рейтингу.