squash_austrian-junior-open-2017Наприкінці лютого Відень (Австрія) приймав престижний міжнародний турнір зі сквошу категорії Гран-прі серед юніорів – Austrian Junior Open 2017. Протягом трьох змагальних днів 166 юніорів з усього світу, серед яких чотири представника України, боролися за перемогу у своїх категоріях. Найбільшого успіху в наших лавах досяг Дмитро Щербаков.

Юніор з Києва виступав у BU-13. Свій турнірний шлях він розпочав з другого раунду. У першому матчі Austrian Junior Open Дмитро Щербаков зустрічався з вірменином Маратом Саргсяном, якому не віддав жодного гейму – 3:0. На другий день Щербаков обіграв чеха Мартіна Степана з рахунком 3:1. Потім була півфінальна зустріч з першим номером категорії «хлопці до 13 років» Філіпом Георгієвим з Болгарії. Українець віддав лише один гейм і вийшов у фінал – 3:1 (11-7, 5-11, 7-11, 11-13). В боротьбі за першу позицію Щербаков поступився чехові Карелу Матоусеку – 0:3 (12-10, 11-1, 11-5). У підсумку Дмитро – срібний призер Austrian Junior Open 2017.

Нагадаємо, на попередньому юніорському турнірі категорії Гран-прі в Чехії українець посів 6-е місце. Тоді він також продемонстрував найкращий виступ серед наших спортсменів.

Єдина наша представниця в дівчачому турнірі Ганна Гуляєва замкнула топ-5 кращих в GU-13. Одеситка розпочала боротьбу з перемоги в першому колі над Елен Еріспохянц з Вірменії, для чого знадобилися всі п’ять геймів. Але вже наступному раунді українку очікувала перша невдача. Лише один гейм взяла Ганна в словенки Сари Недіч (14-12, 6-11, 11-2, 11-7). Одразу через декілька годин Гуляєва провела матч проти чешки Кароліни Срамкової в рамках втішних двобоїв. Поразка від словенки не вплинула на бойовий настрій Ганни, яка здолала чешку з рахунком 3:2. У матчі за 5-е місце Гуляєва зустрічалася з представницею Чехії – Анетою Сеземською. І знову всі п’ять геймів була вимушена пройти наша представниця в категорії дівчат до 13 років, аби фінішувати на п’ятому рядку.

Завершити австрійський турнір в топ-10 вдалося ще одному сквошисту з Одеси – Петру Кутковському. Він виступав серед хлопців до 19 років (Plate1) і зазнав поразки на самому старті, тому не вийшов до основної сітки змагань. Однак у фіналі за 9-е місце переміг Яка Раковеча зі Словенії 3:2 по геймах.

Юрій Лаукарт з Києва не зумів зачепитися за високі позиції в категорії хлопців до 15 років. У вирішальному протистоянні за 17-е місце Юрій поступився чехові Адаму Їрошеку в п'ятигеймовому двобої.

Зазначимо, що наступний турнір зі сквошу категорії Гран-прі серед юніорів прийматиме німецький Гамбург. Змагання заплановані на 3-5 березня 2017 року.

Раніше ми писали про здобутки українських сквошистів на кортах в Бєльсько-Бяла (Польща).