Go_eurochamp-2017_youth_krushelnycka_polina-2Нещодавно м. Ґренобль (Франція) приймало найбільший щорічний турнір Старого Світу для дітей та молоді – 22-й юнацький чемпіонат Європи з ґо. Команда України виграла два призових місця й дві путівки на юнацьку першість планети 2017 року.

Цьогоріч честь нашої держави захищали 18 юних українців з Києва, Одеси та Рівного, які сперечалися за нагороди в трьох вікових категоріях – до 12, до 16 і до 20 років. Загалом участь в ЧЄ-2017 взяли майже 220 гравців з 19 країн континенту.

Відзначитися на п’єдесталі пошани змагань у Франції змогли брат з сестрою з Рівного – Валерій та Поліна Крушельницькі.

Як і минулого року, Валерій посів друге місце у категорії до 16 років. Але в цьому році його гра за ґобаном ускладнювалася певними проблемами зі здоров’ям. На рахунку Валерія Крушельницького п’ять виграних партій з шести проведених. Додамо, що в цьому році це був його фінальний виступ у віковій категорії до 16 років і далі він виступатиме в категорії до 20 років.

Натомість Поліна Крушельницька (на фото) покращує свій показник у категорії U-12. Якщо минулого року вона була дев’ятою, то на сьогодні Поліна – бронзовий призер першості Європи. Це останній виступ юної українки серед спортсменів до 12 років, як і старший брат, вона переходить до іншої вікової групи. У Ґреноблі Поліна Крушельницька виграла чотири з шести матчів.

Відзначитися на турнірі спортсменів до 12 років зумів ще один українець – Всеволод Овсієнко з Києва. Він посів п’яте місце. І разом з Валерієм Крушельницьким здобув путівку на цьогорічний юнацький ЧС в Таїланді. Тоді як Поліна Крушельницька отримала статус «запасної». Всеволод та Поліна тягнули жереб, за яким визначався розподіл путівок на ЮЧС-2017: перший номер дістався Всеволоду, другий – Поліні.

Також зауважимо, що окрім Валерія Крушельницького, результат в п’ять перемог за ґобаном продемонстрував Ярослав Малко. Як пояснили в Українській федерації Ґо, він не потрапив у верхню групу вікової категорії до 20 років, тому не міг боротися за «призові» місця.

Загалом майже усі наші представники виграли по три або більше партій з шести зіграних. Окрім новоспеченої бронзової призерки в U12, чотири виграші в своєму активі мають Всеволод Овсієнко, Єгор Лисенко (Київ), Олеся Малко (Рівне), Марта Мордовець-Ткач (Одеса), брати Андрій та Дмитро Кавуни (Рівне), Віталій Пелех (Рівне). Зберегли свій статус-кво, вигравши й програвши однакову кількість, брати Дмитро і Євген Русановські (Київ), Назар Бережняк (Рівне), Володимир Войно (Рівне), Устін Холод та Петро Макагон (Одеса). Ну, і двоє українських гравців Максим Бережняк (Рівне) та Олександр Єрошкін (Рівне) виграли лише по дві партії.

І вже наступного 2018 року саме Україна стане господаркою юнацького Чемпіонату Європи.