powerlifting_classic_eurochamp-2017_ukr З 12 по 19 березня 2017 року в Тістеді (Данія) проходив третій Чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу (без використання спеціального екіпірування, дозволяється тільки пасок чи ремінь). У змаганнях брали участь чоловіки, жінки, молодь та юніори. На рахунку збірної України 15 нагород різного ґатунку.

Двічі наші чоловіки піднімалися на п’єдестал пошани в Данії. Олександр Махов посів друге місце в категорії до 74 кг із сумою 685,0 кг. Віктор Мариненко набрав 822,5 кг, що дозволило йому зайняти третю позицію в 120 кг. За результативністю наша команда стала третьою, пропустивши попереду поляків (перші) й росіян (другі).

На рахунку молодих українських пауерліфтерів (спортсмени до 23 років) практично половина всіх здобутих нами медалей – сім. У чоловіків першість Європи виграли Владислав Єрмішин і Станіслав Здробилко: у Владислава була перша сума в 59 кг (512,5 кг), а в Станіслав – в 83 кг (675,0 кг). Ще двоє українців вибороли срібло – Сергій Коваленко в 105 кг (747,5 кг) і Павло Наконечний у понад 120 кг (802,5 кг). Чоловіча молодіжна команда посіла другу позицію, попереду – британці, позаду – шведи. У жіночій половині молодіжного турніру українки  мають три відзнаки. Чемпіонський титул вибороли Оксана Гронович у 52 кг (340,0 кг) та Софія Рудь у 72 кг (390,0 кг), остання, до слова, показала однакову суму з Марією Єрохіною з Росії, проте українка легша за опонентку на 5,5 кг. Срібло до нашої скарбнички поклала Дарія Бражник у 43 кг (235,0 кг). Жіноча молодіжна команда показала четверту результативність серед інших збірних. Призову трійку склали Великобританія, Росія, Фінляндія.

На турнірі юніорів сперечалися спортсмени віком до 18 років. Наші хлопці показали перший командний результат. Вадим Гутник не лише виграв свою категорію до 59 кг (440,5 кг), але й встановив новий континентальний рекорд серед юніорів у жимі лежачи – 105,5 кг. З вікторією та рекордом завершив турнір і Владислав Макаревич: у 66 кг він набрав переможні 513,0 кг та оновив європейське досягнення в тязі – 230,5 кг. Окрім того, срібним призером у 105 кг став Владислав Денисюк (667,5 кг). У змаганнях юніорок збірна України показала третій результат. В призах цього року фінішували Іванна Іванюк у 43 кг (165,0 кг), Катерина Ткачук у 57 кг (330,0 кг) та Дар’я Русаненко в 63 кг (355,5 кг). Кращими за наших дівчат були лише представниці Фінляндії та Польщі.

Додамо, що в жіночому турнірі серед дорослих українки не були представлені.

Загалом на ЧЄ-2017 з класичного пауерліфтингу виступили майже 400 атлетів з 31 країни.

Нагадаємо, що збірна України з пауерліфтингу здобула 10 ліцензій на цьогорічні Всесвітні ігри, які з 20 по 30 липня 2017 року прийматиме польський Вроцлав. В боротьбу пауерліфтери вступають 24 липня і змагатимуться до 27.