sambo_eurochamp-2017_molod_ukrНаприкінці минулого тижня в Празі (Чехія) розіграли нагороди континентальної першості з самбо серед юніорів (U-20) та юнаків (U-18). Збірна України виступила в складі 34 спортсменів, які здобули на команду 21 медаль ЧЄ-2017.

Золото до скарбнички України завоювали представниці прекрасної половини людства. У турнірі дівчат на найвищій сходинці в 56 кг відзначилася Лідія Ващенко. У фіналі вона здолала болгарську опонентку. Серед юніорок найсильнішими в цьому році були дві Катерини: і Саблєва (48 кг), і Москальова (72 кг) в «золотих» сутичках перемогли росіянок. Примітно, що всі ці три відзнаки були здобуті в другий день змагань.

Ще дев’ять разів спортсмени України виходили до фіналу ЧЄ. Срібними призерами європейського турніру в Чехії відтепер є: у дівчат – Анастасія Безатосна (52 кг), Владислава Нецвіт (60 кг), Анастасія Жиляєва (75 кг), Ганна Слободянюк (+75 кг); в юніорів – Віталій Терентьєв (48 кг), Дільшот Халматов (57 кг), Даниїл Шевченко (68 кг), Дмитро Стеценко (82 кг); серед юніорок – Олена Гайдаш (56 кг).

А ось наша юнацька збірна відзначилася лише «бронзовими» успіхами: Євгеній Добровольський – у  48 кг, Назар Шадрін – в 75 кг, Ярослав Давидчук – у 87 кг, Євген Вегера – в понад 87 кг. Третю сходинку також посіли дівчата Софія Багішвілі (48 кг) і Ганна Купіна (70 кг). Серед юніорів третій рядок зайняли Олександр Духневич (100 кг) та Владислав Березка (+100 кг), тоді як на змаганнях юніорок бронзовою призеркою в 64 кг стала Вікторія Гапон.

В командному заліку до трійки кращих Україна увійшла за підсумками двох турнірів: у дівчат – друга, в юніорок – третя.

Нагадаємо, що в минулому році «синьо-жовті» на молодіжному чемпіонаті Європи теж вибороли понад 20 медалей.