karate_euro-2017_team-ukr-femaleУ неділю, 7 травня, в Ізміті (Туреччина) завершилися останні поєдинки 52-го чемпіонату Європи з карате, який у 2017 році вперше проходив в «олімпійському» статусі. Збірна України повертається додому з неймовірним результатом – четверта позиція в командному заліку. Наші спортсмени переписали історію вітчизняного карате, виборовши шість нагород, дві з яких – найвищого ґатунку.

На ЧЄ в Ізміті яскраво запалала зірка Катерини Кривої. Володарка титулу Grand Winner Прем’єр-ліги Карате1 в категорії до 50 кг стала дворазовою чемпіонкою континенту.

Спершу в індивідуальному турнірі 50 кг. У першому колі Катерина поборола Моніку Берулеч з Хорватії (4:1). У другому раунді здолала Джоунс Марі з Уельсу (2:0). В 1/4 засмутила господарку Оселік Сепар (4:1), а за вихід до фіналу перемогла македонку Сару Радічевську (5:0). В «золотій» сутичці українка не залишила шансів німкені Дуйгу Бугур – 8:1.

Затим 25-річна львів’янка допомогла жіночій збірній України виграти командні змагання, у складі якої також виступали Анастасія Мястковська, Аніта Серьогіна й Анжеліка Терлюга. Перша зустріч українок була проти команди Македонії, яку ми обіграли 2:0. У другому колі українки здолали досвідчених француженок – 2:1. Чвертьфінал з Австрією завершився паритетом 1:1, однак перевагу віддали нашим дівчатам. І без шансів для словенок пройшов півфінал – 2:0. В заключний день ЧЄ-2017 Україна билася у фіналі з Туреччиною і, незважаючи на битву проти господарок, вийшла переможницею.

«Я неймовірно щаслива. Не можу повірити в те, що тут сталося. Дуже рада за себе, за свого тренера, за свою команду. В мене немає слів, щоб описати те, що я відчула тут сьогодні! Це безумство!», – поділилася враженнями Катерина Крива.

За крок до золота в куміте до 75 кг був лідер чоловічої збірної України Станіслав Горуна. На шляху до фіналу він здолав представників Молдови, Франції, Латвії, Туреччини, а ось на італійцеві Луїджі Буса оступився – при рівному рахунку 3:3 перевагу віддали нашому опонентові.

Не залишилися ми без бронзових нагород. Особисті медалі виграли у змаганнях жінок Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна, які стали третіми в куміте до 55 кг та до 61 кг відповідно. Тоді як чоловіча збірна України у матчі за 3-тє місце здолала команду Німеччини і стала бронзовим призером ЧЄ-2017 в командному куміте. Честь країни захищали Станіслав Горуна, Ярослав Горуна, Валерій Чоботар, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал та Ігор Угніч.

Проте є в нас і поразки в «бронзових» сутичках. У категорії куміте понад 68 кг Анастасія Степашко не змогла здолати шведську спортсменку та посіла 5-те місце. Також топ-5 замкнув Олег Філіпович в категорії куміте серед чоловіків до 60 кг.

Нагадаємо, що новоспечені призерки Чемпіонату Європи Катерина Крива та Аніта Серьогіна мають запрошення взяти участь у головному мультиспортивному старті чотириріччя – Десятих Всесвітніх іграх.