Сезон змагань зі скелелазіння цього року розпочався  в Італії. Мальовниче італійське місто Кампітелло-ді-Фаса приймало в себе чемпіонат Європи зі скелелазіння в дисциплінах швидкість та складність.

Участь у змаганнях взяли 212 спортсменів з 26 країн Європи. Україну представляли 10 скелелазів: Даниїл Болдирев, Костянтин Павленко, Алла Маренич, Тетяна Колкоткіна, Олександр Шалімов, Ігор Тяпкін, Євгенія Казбекова, Федір Самойлов, Маргарита Захарова та Михайло Ткачук

Даниїл Болдирев справдив надії українців на призове місце та виборов срібло у змаганнях на швидкість. Даниїл демонстрував чудові результати протягом всіх раундів, але у фіналі припустився помилки та втратив декілька долей секунди, що призвело до перемоги польського скелелаза Marchin Dzienski.

У заліку на швидкість серед чоловіків виступали також Костянтин Павленко та Олександр Шалімов, які вибороли 15 та 20 місця відповідно. Ще один спортсмен від України у дисципліні швидкість, Ігор Тяпкін, не зміг реалізувати свої можливості через фальстарт. Серед жінок у скелелазінні на швидкість змагались Маргарита Захарова та Тетяна Тетяна, які посіли 18 та 19 місця відповідно, а також Казбекова Євгенія, яка виступала в обох дисциплінах. У заліку на швидкість вона посіла лише 30 сходинку, проте кращий результат вона продемонструвала у дисципліні на складність, посівши 18 місце. Алла Маренич повторила результат Тяпкіна та не змогла продовжити боротьбу через фальстарт.

Тренер національної збірної Артур Печій зазначив, що змагання на швидкість проходили за дуже несприятливих умов. Протягом змагань весь час йшов дощ, що не додавало спортсменам впевненості та заважало організаторам.

Дисципліна складність пройшла для України без призових місць, але дала можливість спортсменам випробувати себе. Так, Федір Самойлов за результатами став дев’ятим, але переміг таких ТОП-спортсменів як Штефано Гізольфі, Рамон Джуліан Пігбланк, Йорг Верховен та Ян Хойер. На кваліфікаційних трасах Федір кілька разів помилявся та мало не залишився на 15 сходинці. Але у півфіналі він виступив набагато ефективніше, і якби не кваліфікація, то ми б спостерігали його у фінальних турах. Цьогорічний результат Самойлова – це його особистий рекорд на міжнародних змаганнях!

Євгенія Казбекова навпаки демонструвала вдалі результати у кваліфікації (10 місце) але не втримала позицій та на півфінальній трасі поступилася кільком суперникам, посівши 18 місце. Михайло Ткачук посів 43 місце у загальній таблиці результатів, а Маргарита Захарова - 54.