26 Чемпіонат Європи з підводного орієнтування серед дорослих, юнаків та дівчат відбувся у м. Братислава (Словаччина).

У змаганнях взяли участь понад 100 спортсменів із 13 країн Європи. Україну представляли 8 спортсменів у супроводі тренера. Знаковою подією для нашої країни стала участь повної жіночої команди, яка вперше сформувалась після 6-річної перерви.

Наші спортсмени повернулись із чудовими результатами: 14 нагород (3 золоті, 5 срібних та 6 бронзових медалей). Чоловіча збірна посіла третє загальнокомандне місце, а жіноча – четверте.

Відзначився на цьогорічних змаганнях титулований спортсмен Олександр Золотов. У його арсеналі 5 медалей: командне золото у груповій вправі, командне срібло у вправі «Карта» та індивідуальне срібло за вправи «Зони»,  «Орієнтири» та «Зірка». До «золотого квартету», який переміг у груповій вправі, увійшли окрім Олександра ще  Євген Золотов, Максим Котов та Антон Михайлов.

Ще дві золоті медалі до загального заліку доклала 17-річна спортсменка Єлизавета Зубко у вправах «Орієнтири» та «Паралелі».  Варто зазначити, що Єлизавету визнано організаторами найкращою спортсменкою турніру. Окрім двох зазначених золотих медалей на її рахунку ще дві нагороди: срібна медаль за вправу «Зірка» та командна бронза за групову вправу у жіночому заліку серед дорослих.

Також, срібло для України у дорослій віковій категорії здобув Максим Котов, який у фіналі вправи «Паралелі» змагався із двократним чемпіоном Європи угорцем Петром Балашем. А останнє «доросле» срібло національної збірної здобула Катерина Сенічкіна за вправу «Зони». Карук Дар’я здобула срібло в «Паралелях» змагаючись у фіналі серед категорії дівчата з колегою по збірній Єлизаветою Зубко.

Окрім зазначених, бронзові медалі до загальної скарбнички збірної України доклали: Максим Котов у командній вправі «Карта», яку виконував із Олександром Золотовим; Євген Золотов у вправі «Паралелі», Дар’я Карук - «Зони», а також жіноча команда у груповій вправі.

«Минулого року на Чемпіонаті українська збірна здобула національну першість. Це високо підняло планку очікувань щодо цьогорічних результатів. І хоча психологічно спортсмени на 100% готові перемагати, нам дещо не вистачає практики. Ми втратили основну базу в Севастополі, і сьогодні нам не достає тренувань. На щастя, нам надали можливість провести тренувальні збори у Братиславі, де ми трохи надолужили втрачене. Інакше, мабуть, не було би і цих результатів» - коментує виступ українських спортсменів на ЧЄ головний тренер  національної збірної України з підводного плавання, заслужений тренер України Сергій Василенко.

Майже одразу після чемпіонату Європи українці змагались і за право володіння Кубком Європи. Тут Україна посіла третє загальнокомандне місце, поступившись лише командам з Німеччини та Чехії.

«Підводне орієнтування не стоїть на місці. І точно не занепадає! Можу констатувати, що в нас з’явилась талановита молодь, яка стрімко наступає на п’яти дорослим. Наприклад, Дар’я Карук (16 років) та Єлизавета Зубко (17 років) часто демонструють результати кращі, ніж доросліша вікова категорія. Крім того, сформувався новий клуб з осередком у Харкові, спортсмени якого вже є призерами України. Тепер треба лише трохи зачекати та надати можливість молодим спортсменам тренуватись, і тоді ми матимемо нове покоління Чемпіонів» - додає Сергій Василенко.