В італійському містечку Террачіна відбулись фінальні матчі Євроліги 2017 року з пляжного футболу.

До Суперфіналу Євроліги цього року дійшло 8 збірних, а саме представники: Португалії, Іспанії, Швейцарії, Польщі, України, Росії, Білорусі та Італії. Україна фінішувала сьомою, що після минулорічного чемпіонського тріумфу, можна вважати невдачею.

З першого матчу стало зрозуміло, що Україна не втримає чемпіонство. У групі А виступали Португалія, Іспанія, Швейцарія та Польща. А у групі Б - Україна, Росія, Білорусь та Італія. Першим противником українців стала команда господарів турніру.

Як повідомляє Асоціація пляжного футболу України, старт для нашої збірної на Суперфіналі Євроліги вийшов шокуючим. Наша команда у першому матчі поступилася італійцям 4:11.

Вже в першому таймі італійська збірна розстріляла наші ворота та завершила його з рахунком 7:0 на свою користь. За 30 секунд до першої перерви Іван Глуцький один м’яч відіграв, але врятувати матч з такого рахунку було неможливо. У подальшому гра трохи вирівнялась, але перевага у сім голів для Італії збереглася до кінця – 4:11.

У другому турі Євроліги ситуація для українців не покращилась. Наша збірна знову зазнала поразки, цього разу від збірної Росії. Матч проти росіян наші почали в хорошому темпі, пресингуючи суперників по всьому полю, намагаючись створювати напругу біля чужих воріт. Але в першому періоді рахунок так і не було відкрито. У другому таймі команди все ще не розкривалися, приділяючи велику увагу обороні. Перший гол було забито у ворота українців. Щоправда експерти відмічають, у грі проти Росії арбітри не завжди реагували на деякі моменти. Так сталося і з першим голом: голкіпер росіян Максим Чужков на 21-ій хвилині пробив по нашим воротам, а Боріс Ніконоров рукою переправив м'яч у ворота. Пізніше нашим хлопцям вдалося вирівняти рахунок та, навіть обійти суперників, але потім за 11 секунд до сирени росіяни реалізували штрафний, до якого теж є питання. Другий матч України у Євролігі завершився з рахунком 4:3 на користь російської команди.

І це був не кінець поразок для вітчизняної команди. Втретє збірна України програла у матчі з Білорусією, поступившись суперникам з рахунком 0:2.

Таким чином збірна України завершувала Суперфінал матчем за 7 місце, який провела з командою Польщі. На щастя, Українці не опустили руки і знайшли у собі сили перемогти останнього суперника, аби не залишитися на останній сходинці турнірної таблиці. Наші співвітчизники здолали поляків у серії пенальті 3:1 (4:4 основний час).

Чемпіонами Євроліги 2017 стали росіяни, які у фінальному матчі здолали команду  Португалії з рахунком 3:1. Ця перемога стала п’ятою на рахунку збірної Росії у фіналах Євроліги. А третє місце посіли господарі турніру італійці, які у серії пенальті здолали іспанців (2:2 основний час).

Артур Папоротний був визнаний MVP Суперфіналу, а Максім Чужков найкращим голкіпером. Найкращим бомбардиром став швейцарець Ноель Отт, в активі якого 9 голів.