Нещодавно в Дніпрі були розіграні нагороди двох турнірів національного масштабу: Чемпіонату України серед дорослих і Всеукраїнських змагань для юнаків та юніорів.

На чемпіонаті України вели боротьбу в чотирьох розділах – фул-контакт, K-1, поїнт-файтинг та музичні вправи.

Як повідомляє Федерації кікбоксингу України WAKO, чемпіони України з розділів кік-лайт, лоу-кік, лайт-контакт визначилися в Черкасах у вересні.

Свою майстерність в розділі K-1 вкотре доводить чинний чемпіон Всесвітніх ігор 2017 Віталій Дубіна (до 71 кг). Не відстав від свого партнера по команді на головному неолімпійському старті чотириріччя Роман Головатюк – бронзовий призер The World Games 2017 у категорії понад 91 кг. На ЧУ він теж здобув перемогу. Учасниця ВІ-2017 та володарка четвертого місця на головному старті чотириріччя Наталія Мартюхіна залишається непереможною в 60 кг на своїй рідній землі.

Окрім зазначених спортсменів, новоспеченими чемпіонами країни стали Павло Бусько (57 кг), Хадісхон Курбонов (60 кг), Владислав Гусаров (63,5 кг), Владислав Ярмак (67 кг), Олександр Щербина (75 кг), Олексій Ковальов (81 кг), Володимир Ізанський (86 кг), Роман Щербатюк (91 кг); Дар’я Фоміна (48 кг), Любов Дереш (52 кг) та Уляна Міщенко (70 кг).

У фул-контакті варто виокремити перемогу цьогорічного призера італійського етапу Кубку світу-2017 Валерія Піднебесного. Він залишається кращим в Україні у ваговій категорії до 91 кг.

А призери юніорського ЧЄ-2017 в Македонії вже готові на рівних битися з досвідченими спортсменами. Так, Данило Рибченко виграв фул дорослого ЧУ в 51 кг, а Антоніна Осецька – 56 кг.

Срібний призер чеського етапу Кубку Європи-2017 та володар бронзи європейського чемпіонату в Македонії Ярослав Сабар здобув перемогу у категорії 67 кг. Також найсильнішими на всеукраїнській кікбоксерській арені в даному виді змагань стали Ігор Панайотов (54 кг), Юрій Левшевич (57 кг), Дмитро Кругальський (60 кг), Павло Кондратов (71 кг), Андрій Приходько (75 кг), Микола Ксензов (81 кг), Олександр Ксензов (86 кг); Альона Рассохіна (48 кг) та Світлана Воробей (+70 кг).

Титуловані спортсменки сперечалися за золото ЧУ-2017 в музичних вправах, а саме в жорсткому стилі зі зброєю та без. Проте досвід Юлії Кармалової, представниці миколаївської школи, перекрив всі спроби опоненток. Володарка бронзи ЧЄ-2016, золота і срібна призерка етапу КС-2017 в Ріміні виграла обидва види змагань.

Так само склалася ситуація і в чоловіків, де один спортсмен взяв два види: Віталій Мироненко з Запорізької області був кращим у жорсткому стилі зі зброєю та без зброї, а киянин Данило Седукін підкорив м’який стиль зі зброєю та без.

Марко Бойчук поповнює свою скарбничку відзнак – він здобув «доросле» золото в поїнт-файтингу (79 кг). Також, кращими у цьому розділі стали: Кирило Савельєв (57 кг), Олександр Братчиков (69 кг), Олександр Батурін (84 кг), Руслан Креньов (+94 кг); Олена Братчикова (50 кг), Олена Полєжаєва (65 кг), Юлія Корощенко (70 кг), Аліна Савчак (+70 кг).

«В минулому році ми вперше, мабуть, за останні десять років провели такий масштабний турнір у Дніпрі. Учасників приїхало близько 500 чоловік, що засвідчує зацікавленість у таких змаганнях. Цьогоріч традиція лише закріпилася, не плануємо на цьому зупинятися, і в наступних роках «Молодь Дніпра» отримає своє продовження.

На цьому чемпіонаті України я побачила перспективних спортсменів, які мають значні шанси потрапити до збірної. Це нормальний процес, коли вчорашні юніори переходять в дорослий спорт. В нас також діє спеціальна система: якщо юніор виступив хоч раз на дорослому рівні, то він вже не має права виступати по юніорах. Навіть до складу збірної на прийдешній Чемпіонат світу, що проходитиме на початку листопада в Угорщині, потрапили кікбоксери, які ще місяць тому презентували Україну на юніорській першості Європи», – поділилася Ольга Павленко.