В Будапешті (Угорщина) завершився чемпіонат світу з кікбоксингу WAKO серед дорослих.

У змаганнях, які тривали вісім діб, взяли участь понад 1600 спортсменів із 61 країни світу.

Як повідомляє прес-служба федерації кікбоксингу WAKO, Україну на Чемпіонаті представляли 35 спортсменів, які змагались за медалі в розділах: К-1, лоу-кік, фул-контакт, музичні вправи та кік-лайт. Примітно, що найчисельнішою командою були не господарі ЧС-2017, а збірна Туреччини, до складу якої увійшли понад 100 атлетів.

Отже, про перемоги! Національна збірна України з кікбоксингу WAKO здобула у світовій першості 19 нагород: 4 золоті, 3 срібні та 12 бронзових!

В розділі К-1 чемпіоном світу 2017 року в категорії до 51 кг став Олексій Сердюк. У фіналі українець виявився сильнішим за представника РФ (3:0).

Павло Замятін (в.к. 74 кг) представляв Україну в кількох розділах, і в лайт-контакті  досягнув найвищої сходинки. Зауважимо, що ця вагова категорія була однією з наймасовіших за кількістю учасників серед усіх розділів ЧС-2017. Наш спортсмен став кращим серед представників 21 країни, провівши на татамі 5 боїв. На шляху до перемоги Павло зламав опір суперників з Польщі (3:0), Ірландії (3:0), Казахстану (3:0), Росії (3:0), а у фіналі судді визнали українця сильнішим за німецького кікбоксера (2:1).

Титул чемпіона світу у золотій сутичці виборов Роман Щербатюк (в.к. 91 кг) в К1 проти боснійця завершилася на користь українця (2:1). Перед цим Роман з’ясував відносини з бразильцем (3:0) та хорватом (2:1).

Фінальну золоту крапку поставив Іван Ткаченко (в.к. понад 91 кг)! Ткаченко з рахунком 3:0 завершив бій проти угорця у фул-контакті. На попередніх стадіях Іван здолав росіянина (2:1) та казаха (3:0).

Роздільним рішенням суддів поступився болгарину у фіналі Юрій Зубчук (в.к. 81 кг). На його рахунку – срібло в розділі К1. Задля цього Юрій поборов кікбоксерів зі Швейцарії (3:0), Сербії (2:1) та Хорватії (3:0).

Зі срібними нагородами також повертаються додому Артур Руденко і Наталія Мартюхіна. Руденко у вазі до 57 кг в кік-лайті поступився тільки господарю змагань (0:3), здолавши перед цим італійця (2:1) та поляка (3:0). Мартюхіна провела в 60 кг К1 чотири зустрічі: перші три вона виграла – проти представниць Аргентини (3:0), Канади (3:0) та Швеції (3:0), а ось у четвертій програла опонентці з Туреччини (0:3).

Виключно «бронзовим» видався виступ українців у лоу-кік. Шість разів наші спортсмени піднімалися на третю сходинку п’єдесталу пошани: Павло Кондратов (в.к. 71кг), Владислав Гіда (в.к. 57 кг), Віталій Мануйленко (в.к. 60 кг), Антоніна Осецька (в.к. 56 кг), Ярослав Сабар (в.к. 67 кг), Альбіна Сокол (в.к. 65 кг).

У музичних формах збірна також не залишилась без медалей: Юлія Кармалова посіла третє місце в жорсткому стилі без зброї, а Катерина Гладка – в жорсткому стилі зі зброєю.

Окрім вказаних вище спортсменів, бронзові нагороди ЧС-2017 вибороли Володимир Демчук (кік-лайт, 69 кг), Валерій Піднебесний (фул-контакт, 91 кг), Ігор Приходько (фул-контакт, 86 кг), Олександр Українець (К1, 67 кг).

У командному заліку першості планети з кікбоксингу WAKO 2017 Україна фінішувала 10-ю.

Ще одним успіхом для збірної України є відзнака Юрія Зубова: його назвали кращим суддею ЧС у ринзі. Як зауважила президент федерації кікбоксингу WAKO Ольга Павленко: «Це надзвичайно приємний момент на ЧС-2017 - вперше український суддя був відзначений на такому рівні».