Цими вихідними в Мадриді завершився 24й чемпіонат світу з карате. На рахунку українців перша в історії срібна медаль. Віце-чемпіоном світу став Валерій Чоботар з Чернівців, який виборов нагороду в індивідуальному куміте у ваговій категорії до 84 кг.

У змаганнях, які відбулись на арені WiZink Center (15 тис. глядацьких місць), взяли участь 1114 спортсменів з 139 країн планети – обидві цифри є рекордними.

Збірну України склали 19 спортсменів, семеро з них входять у ТОП-10 рейтингу Всесвітньої Федерації Карате (WKF). Анжеліка Терлюга і Стас Горуна очолюють рейтинг у своїх категоріях, Аніта Серьогіна стоїть на п’ятому місці, Валерій Чоботар – третій, Катерина Крива – восьма, Галина Мельник – дев’ята, Анастасія Степашко – десята. До того ж всі вони цього року брали медалі на етапах Прем’єр Ліги та Серії А.

І хоча ЧС-2018 в Мадриді не виправдав всіх сподівань, проте він увійшов в історію українського карате найвищим на сьогодні досягненням – срібною медаллю.

26-річний спортсмен Валерій Чоботар послідовно переміг суперників з Норвегії (6:0), Бельгії (4:2), Сенегалу (1:0), Боснії і Герцеговини (1:1), Ірану (6:5). У півфіналі Валерій здолав Даніяра Юлдашева з Казахстану – 0:0 (за хантеєм – суддівським рішенням) та вийшов у фінал, де мав зустрітися з хорватом Іваном Квешичем.

Але за день до фіналу Чоботар, виступаючи за команду куміте проти команди Франції, зазнав серйозної травми, й лікарі не допустили його до змагань у фіналі в індивідуальному куміте. Таким чином, українець задовільнився титулом віце-чемпіону світу, а Іван Квешич став чемпіоном без бою.

За крок до медалі зупинилася Галина Мельник (-68 кг). 24-річна львів’янка здолала суперниць з Венесуели (0:0), Бельгії (3:0), Латвії (0:0), Норвегії (0:0). У півфіналі турнірна сітка звела Галину з Іриною Зарецькою, одеситкою, яка з 2014 року виступає за Азербайджан. Ірина перемогла – 2:1 та згодом стала чемпіонкою світу. А Мельник у бронзовій сутичці поступилася Мирославі Копунової (Словакія) за хантеєм – 0:0.

Виступи інших українських учасників виглядають наступним чином.

У категорії ката змагався Віталій Кулик (чоловіки) – 2 виступи.

Ярослав Горуна ( 84+ кг) – 1 бій.

В командному куміте жіноча команда (Терлюга, Серьогіна, Мельник, Анастасія Мястковська) програла Швейцарії (0:2) та вибула зі змагань.

Чоловіча команда (Горуна С., Чоботар, Ігор Угніч, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал, Олександр Гревцов, Різван Талібов) пройшла Коста-Ріку (3:0), Францію (3:1) та поступилася Єгипту (2:3) .

Найближчий великий старт українських каратистів – етап Серії А в Шанхаї (7-9 грудня).

Це був четвертий чемпіонат світу, в якому Україну представляють спортсмени Української Федерації Карате (УФК). В 2014 році в Бремені (Німеччина) українські каратисти здобули свої перші світові нагороди – бронза Стаса Горуни (-75 кг) та Ірини Зарецької (-68 кг). В 2016 році в Лінці (Австрія) в активі збірної України була бронза Аніти Серьогіної (-61 кг).