pool-Artem-Koshoviy-LuxembourgПершу медаль для збірної України на чемпіонаті Європи з пулу здобув лідер команди Артем Кошовий. Обігравши поляка Томаша Каплана в контровій партії однієї четвертої, а потім упевнено здолавши у півфіналі шведа Андреаса Гервена (8:3), киянин вийшов у фінал дисципліни «Вісімка».

У вирішальному матчі за звання чемпіона Європи Артему належало битися з австрійцем Маріо Хе, який на шляху до фіналу встиг засмутити таких зірок європейського пулу, як Нільс Файєн і Нік ван ден Берг. На жаль, Кошовому не вдалося навязати боротьбу австрійському спортсменові, і Маріо Хе виграв фінальний матч з рахунком 8:0.

Таким чином, найвище досягнення Артема Кошового на міжнародній арені (друге місце на чемпіонаті Європи 2010 року) йому поки перевершити не вдалося. Він знову зупинився лише за крок від того, щоб стати чемпіоном Європи з пулу. Втім, це не применшує радості від першої медалі України на ЧЄ в Люксембурзі!

Окрім Кошового, у складі збірної України на турнірі грають Євген Новосад, Вікторія Нагорна, Катерина Половинчук і Юлія Євсеєнко.

Наразі вже розіграно нагороди у дисциплінах «14+1» (стрейт-пул), «Десятка» та «Вісіміка» (залишилося тільки визначити найкращих у «Девятці»).

Найкращим результатом українців у «стрейті» став вихід до топ-8 Катерини Половинчук (у чвертьфіналі Катя поступилася майбутній фіналістці Анні Мажиріній з Росії). У чоловічому заліку Артему Кошовому і Євгену Новосаду вдалося дістатися до 1/8 фіналу. Чемпіонами Європи 2012 року в «14+1» стали норвежка Лін Кйорсвік і голландець Нік ван ден Берг.

У «Десятці» Артем Кошовий мав непогані шанси на медаль. Перемігши росіянина Руслана Чинахова, а потім самого Ральфа Суке (німець, починаючи з 1985 року, 34 рази (!!!) ставав чемпіоном Європи, ще тричі – чемпіоном світу), Артем вийшов у чвертьфіналі на переможця дисципліни «14+1» Ніка ван ден Берга. Попри відмінну гру, Кошовому трохи не вистачило везіння – в «контрі» перемогу вирвав голландець. Втім, ван ден Бергу не судилося поборотися за друге золото ЧЄ – у півфіналі він поступився німцеві Домініку Єнтшу – 5:8. Єнтш у підсумку став чемпіоном, срібло у француза Стефана Коена.

У жінок перемогу святкувала Жасмін Оушан з Австрії, котра у фіналі тільки у контровій партії здолала росіянку Наталію Сіроштан. Українки у «Десятці» своїх прихильників порадувати не змогли. Найкраще виступила Вікторія Нагорна, котра зупинилася на стадії 1/16 фіналу.

У «Вісімці» відзначилася Катерина Половинчук, яка хоч і не дійшла до медалі, зуміла перемогти норвежку Лін Кйорсвік – 4-разову чемпіонку Європи і 20-разову призерку ЧЄ. Неприхильна доля звела нашу спортсменку з однією з головних фавориток турніру вже в другому колі, і молода українка зуміла виграти з рахунком 6:4! Ну, а з медаллю Артема Кошового вітання приймає вся більярдна Україна.