altЗбірна України з футзалу стартувала у відбірному турнірі чемпіонату світу з футзалу. Наша команда виступає у п’ятій групі, яку фахівці називають однією з найсильніших у кваліфікації. Наші суперники у боротьбі за дві путівки до раунду плей-офф – команди Азербайджану (господарі майданчика), Хорватії та Македонії.
Саме матчем з македонцями, яких напередодні відбору мало не всі записали в аутсайдери квартету, Україна відкривала турнір. Говорилося про те, що у цій грі необхідно забезпечити собі якомога кращу різницю забитих і пропущених голів, а на ділі вийшла надважка перемога нашої команди. Як сказав після матчу головний тренер збірної Геннадій Лисенчук, «можливо, те, що Македонія у рейтингу знаходиться нижче нашої команди, зіграло з хлопцями злий жарт. Ми добилися важкої і, якщо можна так сказати, солодкої перемоги. Зараз слабких суперників уже немає».
Українці впевнено почали зустріч, більше володіли м’ячем, але захист македонців пробити не могли. Балканці, як і передбачалось, зробили ставку на «залізний» захист. Оборона разом з воротарем дійсно здавалися нездоланними. Як не старалися Павленко, Романов, Легчанов, Іванов, Овсянников пробити воротаря гостей, та все безрезультатно. Натомість македонці скористались однією із небагатьох контратак. Відзначився Міцевські, який після відскоку добив сферу у порожні ворота.
Українці продовжували атакувати, але реалізація й надалі була нульовою. До того ж мусимо дякувати нашому голкіперу Євгену Іваняку, який кілька разів виручав партнерів після їх помилок.
Другий тайм проходив у тому ж руслі. Українці постійно атакували, а при втраті м’яча пресингували, македонці ж діяли на контратаках, які були чи не гострішими, ніж атаки синьо-жовтих.
Та все ж, на наше щастя, наполегливість було винагороджено: на 26-й хвилині відбувся невеликий рикошет після удару Дениса Овсянникова, і м’яч перелетів кіпера – 1:1. Але втрачати й одного очка у такому матчі не можна було. Українці далі атакували, кілька разів влучили у каркас воріт. Одного разу Роману Кордобі не вистачило кількох сантиметрів, щоб замкнути дальню штангу. Але українці зуміли-таки забити другий гол. Зробив це все той же Кордоба, який замкнув простріл зліва – 2:1.
На останніх хвилинах македонці зняли воротаря і навіть мали один шанс зрівняти рахунок, але Іваняк блискуче перервав простріл із лівого флангу. А по порожніх воротах ми не влучали, навіть якщо перехоплювали м’яч.
Отже, 2:1. Три очка є три очка, але із такою реалізацією наступні суперники можуть нас не пробачити. Сьогодні Україна зіграє з Хорватією, яка доволі несподівано у стартовому поєдинку перемогла Азербайджан з рахунком 3:1.
Україна-Македонія – 2:1
Україна: Іваняк – Павленко, Чепорнюк, Легчанов, Овсянников – Кордоба, Журба, Рогачов, Д.Іванов, Д.Сорокін, Романов.
Голи: Овсянников (27), Кордоба (35) – Міцевські (5).