Можна сказати, разом із чемпіонатом України-2011, на штучному газоні СОК «Олімпійський» почалася нова історія білоруського американського футболу. Вперше матч у рамках чемпіонату Україні проводився за межами нашої країни, і вперше білоруси побачили на ігровому полі дві білоруські команди. «Зубри», які давно прописалися в офіційних змаганнях під егідою Федерації американського футболу України, приймали «гостей» з Мінська – команду «Литвини».
Особливої інтриги в цій зустрічі не було – напористі «зубри» намагалися показати майстерність своїм уболівальникам-землякам, натомість «литвинам» належало набиратися досвіду гри. На 6-й хвилині «Зубри» відкрили рахунок, а на 13-й повторили успіх. У першій чверті «Зубри» занесли два тачдауни і зробили 2-очковий екстра-поінт – 14:0. У другій заробили ще 30 очок – 4 тачдауни і дві реалізації по 2 очка. І лише на останніх хвилинах другої чверті «Литвинам» вдалася атака – 38:6. Третю чверть суперники відверто «засушили», а ось в останній чверті «Зубри» збільшили розрив – два тачдауни і одна успішна реалізація. Загальний підсумок зустрічі – 56:6.
Найбільш результативні гравці у складі «Зубрів»: Олександр Кривоніс – 16 очок, Артур Занкевич – 14 очок, Володимир Кисіль – 12 очок.
У другій чверті назріла інтрига матчу – «Слов’яни» двічі занесли м’яч у залікову зону своїх суперників. Відзначилися Сергій Цюкало і Роман Стехно. Додамо до цього 2-очкову реалізацію та філд-гол з гри, за який присуджується 3 очки, у виконанні штатного кікера «Слов’ян» Максима Дудника № 3, і рахунок після другої чверті – 19:17.
У перерві в роздягальні «Kiev Jets» відбулася серйозна розмова між тренерським складом і гравцями з приводу їх морально-вольових якостей. Очевидно, це дало результат, і «реактивні» знову взялися збільшувати рахунок у грі. Після тачдауна їм вдалася комбінація із занесення м’яча в заліковку «Слов’ян» – 27:17. Ще один тачдаун на рахунку «Kiev Jets» у заключній чверті – рахунок 33:17.
І тут сюрприз піднесла сама природа – розігралася гроза зі справжньою зливою. У цих складних погодних умовах «слов’янин» Дмитро Мосейчук № 44 заробляє тачдауном іще 6 очок для своєї команди – 33:23. Дощ не заспокоюється і змушує суддів прийняти непопулярне рішення припинити гру на 10 хвилин. Команді «Kiev Jets» і її вболівальникам вдалося сховатися в приміщеннях стадіону. «Слов’янські» уболівальники вдало розташувалися під карнизом, і лише гравці «Слов’ян» мужньо переносили удари стихії під відкритим небом.
Гра поновилася, але на розкислому полі швидкості були вже не ті, м’яч став слизьким, і рахунок більше не змінювався. Підсумок київського дербі – 33:23 на користь «Kiev Jets».
Першими в цій грі відзначилися «Скіфи» – раніннбек Олександр Яковчук відкрив рахунок. Але харків’яни, підтверджуючи, що їхній успіх на Donbass-ArenaBowl-2011 був не випадковий, тут же відігралися зусиллями Кирила Ганжі. Тайтенд «атлантів» зловив м’яч в заліковці суперника і після вдалої реалізації рахунок став 7:6 на користь господарів поля.
Однак перша половина матчу все ж залишилася за донеччанами. Розігрався Яковчук і ще двічі засмутив «атлантів». Рахунок став 7:20 – два очки реалізації приніс своїй команді молодий квотербек «Скіфів» Олександр Бондарчук, для якого це була перша гра у вищій лізі.
Початок другої половини матчу відновив інтригу. Ресивер «атлантів» Андрій Борисов скоротив розрив в рахунку. 14:20 – досить слизька перевага чемпіонів, а грати ще без малого половину матчу. У цей момент гравці кожної з команд більше думали про те, як не припуститися помилки першими. Тому залишок третьої і перша половина останньої чверті пройшли в невдалих атаках суперників, в той час як захисники домінували на полі. І все ж досвід «Скіфів» і довша лава запасних позначилися наприкінці гри. Ризикований пас у заліковці зловив Антон Усенко. А незабаром його успіх повторив тайтенд донеччан Валерій Бистров. Фінальний свисток рефері Вадима Полешка зафіксував перемогу «Скіфів-ДонНТУ» з рахунком 33:14.
Найрезультативнішим гравцем матчу став «Скіф» Олександр Яковчук, на рахунку якого 3 тачдауни – 18 очок.
Наступний тур чемпіонату вищої ліги буде зіграно 14-15 травня.
amfootball-Zubry-LytvynyСтартував чемпіонат, в якому беруть участь 6 команд, не на українській землі: у Мінську у білоруському протистоянні зійшлися досвідчені «Зубри» і новачки чемпіонату «Литвини».
amfootball-KyivJets-SlovyanyНаступна гра пройшла у Києві, і знову – дербі: «Kiev Jets» проти «Слов’ян». Історія протистояння двох столичних команд не довга, але напружена і принципова. Не стала винятком і ця гра чемпіонату України. Розкреслений трав’яний газон стадіону ЦСКА, настрій численних уболівальників, як і погода, повністю налаштовували на видовищну гру. Перша ж атака «Kiev Jets» увінчалася успіхом. Микита Черепівський – син одного з тренерів «Jets» Юрія Черепівского – заніс перший тачдаун. Потім «реактивні» успішно пробили по воротах – 7:0. «Слов’яни», здавалося, не поспішали відіграватися – ще два тачдауни у свою заліковку в першій чверті вони залишили без відповіді. Засмучував же їх обидва рази ресівер Антон Тарашкевич. Рахунок першої чверті – 19:0 на користь «Kiev Jets»…
amfootball-Atlanty-SkifyУ Харкові місцеві «Атланти» приймали «Скіфів ДонНТУ» з Донецька. Чинні чемпіони прибули у столицю Слобожанщини у значно омолодженому складі. Гра вийшла видовищною, динамічною та цікавою.