motocross-of-european-nations-2012-startyПросто блискуче виступила збірна на «Мотокросі європейських націй» – на домашньому треку у Пироговому наша команда у складі Романа Морозова, Миколи Пащинського і Андрія Буренка здобула бронзові медалі командного чемпіонату Європи, повторивши свій успіху у Чернівцях 2009-го. На нинішньому чемпіонаті наша країна була представлена двома складами – за Україну-2 виступали Дмитро Асманов, Андрій Кричфалуший і Володимир Тарасов, які у підсумковому протоколі опинилися на 10-му місці.

Мотоциклетні баталії за участю 14-ти європейських збірних упродовж двох днів тримали у напрузі столичних любителів мотокросу, які, попри непідходящу для прогулянок погоду, у величезній кількості зібралися на трибунах. Гаряча підтримка уболівальників змушувала наших гонщиків їхати іще швидше, іще агресивніше.

Вже у першому заїзді кваліфікації (клас МХ1) Роман Морозов фінішував другим. Зі старту українець пішов четвертим, але вже за кілька кіл випередив естонця Герта Крестінова, а згодом дістав ще й словенця Матевжа Ірта, якого й обійшов на крутому спуску. Відмінний виступ Морозова публіка вітала овацією і капелюхами в небі, коли Роман повертався до технічної зони. Поступився він тільки італійцю Давіде Гуарнері, який став справжньою зіркою чемпіонату. Забігаючи наперед скажемо, що досвідчений гонщик, котрий вже з десяток років виступає у найвищих ешелонах світового чемпіонату, виграв усі гонки в Пироговому, в яких виходив на старт. Суперники просто нічого не могли подіяти з італійцем, який буквально літав над трасою, наче герой свого улюбленого фільму «Матриця».

Кваліфікацію клас МХ2 виграв 16-річний словенець Тім Гайсер, чинний чемпіон світу серед юніорів у класі МХ125. Наш Андрій Буренко відстав від переможця на 25 секунд і фінішував четвертим. Андрій відчайдушно переслідував італійця Самуеле Бернардіні, за кілька кіл до завершення гонки навіть обійшов його (причому обгін здійснив просто напроти глядацької трибуни), але потім таки пропустив суперника на третю позицію.

motocross-of-european-nations-2012-jumpМикола Пащинський у кваліфікації класу МХ Open показав четвертий час. Міг багаторазовий чемпіон України, який майже увесь сезон лікує різноманітні травми і, звісно, перебуває в далеко не найкращій формі, піднятися і на третю позицію, але після одного з трамплінів його обігнав литовець Вітаутас Букас. За перше місце тут упродовж усіє дистанції боролися словенець Клемен Герцар і росіянин Євген Михайлов. Після гонки Михайлов зізнався, що свідомо обрав таку тактику – їхати за спиною словенця, тиснути на суперника, аж доки той не почне втомлюватися, а потім зробити вирішальний обгін. Тактика спрацювала – за кілька кіл до картатого прапора Євген випередив Клемена.

Словенія стала переможцем кваліфікації, на другому місці опинилася Італія, на третьому – Естонія, на четвертому – Україна.

Одразу після того гонщики відправилися на екскурсію вечірнім Києвом, а на Майдані Незалежності відбулося урочисте представлення команд-учасниць «Кросу європейських націй».

Перед основними заїздами Федерація мотоциклетного спорту України презентувала марку, котру Пошта України випустила на честь проведення чемпіонату Європи у Києві та 20-річчя Федерації.

У першій гонці неділі змагалися мотокросмени класів МХ1 та МХ2. Тут рівних не була Давіде Гуарнері, котрий «привіз» найближчому переслідувачу, юному Тіму Гайсеру, майже на 24 секунди. Сам Гайсер теж відчутно відірвався від суперників, випередивши Герта Крестінова (3-тє місце) ще на 20 секунд. Роман Морозов на фініші був сьомим, а Андрій Буренко – дев’ятим, що дозволило збірній України одразу вийти на третє місце загального заліку. Також до топ-10 першого заїзду пробився Дмитро Асманов (Україна-2) – і це просто відмінний результат для 15-річного киянина у боротьбі з провідними гонщиками Європи.

motocross-of-european-nations-2012-podiumВ наступному заїзді (МХ2 та Open) відпочивав Гуарнері, і нагодою взяти перше місце краще за інших скористався естонець Прііт Ратсеп. Перемогти йому допоміг і прикрий випадок з фаворитами і лідерами гонки – Тім Гайсер з італійцем Мануеле Монні боролися так відчайдушно, що зіштовхнулися і впали, втративши шанси на перемогу. Другим став Клемен Герцар, який вже потім розповів, що київська дуже прохолодна погода з дощем і пронизливим вітром припала до душі йому і його партнерам по збірній Словенії – мовляв, за таких умов на розмоклій трасі їм їдеться краще (на етапах чемпіонату світу з мотокросу МХ3 Герцар не раз доводив, що на такому покритті може показувати відмінні результати). Далі прийшли на фініш латвієць Аугустс Юстс, Євген Михайлов та Микола Пащинський. Андрій Буренко замкнув чільну десятку.

Перемога у заїзді номер 3 (класи МХ1 і Open) далася Давіде Гуарнері набагато важче, ніж у першому. За кілька кіл після старту він впав і відкотився на восьму позицію. Як виявилося, для італійця і це не проблема – він зумів відігратися і продертися на перше місце! На півтори секунди відстав Євген Михайлов, ще на дві – наш Роман Морозов, який провів гонку дуже впевнено, без жодної помилки. Микола Пащинський на менш потужному мотоциклі трохи відстав від групи лідерів і прийшов шостим. Третє місце Романа і шосте Миколи стали вирішальними для нас – Україна виборола бронзу! Золото здобув неперевершений Давіде Гуарнері і його Італія, срібло у Словенії. На четвертій позиції завершила «Мотокрос європейських націй» Естонія, на п’ятому – Росія.