sambo-youth-euroУ Бухаресті відбулися змагання на першість Європи з боротьби самбо серед юніорів і юніорок, юнаків і дівчат. Серед представників 21 країни, які зібралися у столиці Румунії, не загубилися й українські спортсмени. В активі нашої команди 3 золоті, 3 срібні і 14 бронзових медалей.

- Владислав Дібров (юніори, до 100 кг).

Знову можемо говорити, що дівчата виступили значно краще за хлопців. У командному заліку змагань юніорок українки стали другими, а в заліку дівчат – третіми. Хлопці ж не зуміли потрапити до чільної трійки.

Традиційно домінували практично у всіх видах програми росіяни. Лише у турнірі юнаків першість, можливо, дещо несподівано, завоювали грузини.

Та й загалом – не можна не відзначити прогрес команд з усього континенту. Враженнями від першості ділиться президент Європейської федерації самбо Сергій Єлисеєв:

«З 21 країни 16 завоювали медалі. 8 країн завоювали нагороди вищої проби. Це говорить про те, що самбо добре розвивається, і конкуренція на міжнародній арені досить серйозна. Я відзначив би хорошу підготовку команд національних федерацій Румунії, Франції та Італії. Румунія вперше завоювала золоту, срібну і бронзові медалі. Італія завоювала золоту медаль, Франція – срібну. Це значимий показник розвитку самбо в Європі.

Також хотілося наголосити на обєктивному суддівстві змагань. Першість проходила спокійно, не надійшло протесту від жодної національної федерації самбо. Проходять щорічні європейські і міжнародні суддівські семінари, тому практика суддівства дуже хороша. Спортсмени отримують свої заслужені оцінки.

Також, оцінюючи ці молодіжні змагання, як керівник Європейської федерації хотів би сказати, що на карті самбо сьогодні з’явилася нова країна, яка може на хорошому спортивному рівні проводити міжнародні змагання найвищого рівня. Федерація самбо Румунії йшла до цього 8 років. Завдяки системній роботі ФСР має сьогодні виділений бюджет в міністерстві спорту, і також – визнання Національного олімпійського комітету.

На чемпіонаті були створені прекрасні умови для проведення змагань: сучасний спортивний комплекс, комфортні умови в готелі. Усе це сприяє максимальній віддачі спортсменів. До речі, спеціально для зручності спортсменів на 13 поверсі готелю постелили килим, де вони могли проводити тренування напередодні першості».