universiade-closingГрандіозною церемонією закриття завершилася 27-ма літня Універсіада – в Казані загасили вогонь студентських ігор. Збірна України завершила змагання на шостому командному місці (тоді як у Китаї два роки тому ми були сьомими). В активі команди 12 золотих, 29 срібних і 36 бронзових медалей. За загальною кількістю нагород – 77 – наші спортсмени поділили 3-4-те місця з китайцями.

Ось імена усіх українських чемпіонів 27-ї літньої Універсіади:

- Віктор Кузнєцов (легка атлетика, потрійний стрибок);

- Ганна Титимець (легка атлетика, 400 м з бар’єрами);

- Ігор Бодров, Віталій Корж, Руслан Перестюк, Сергій Смелик (легка атлетика, естафета 4 по 100 м);

- Вікторія П’ятаченко, Наталія Погребняк, Олеся Повх, Марія Ремень (легка атлетика, естафета 4 по 100 м).

- Дмитро Митрофанов (бокс, до 75 кг);

- Олександр Гвоздик (бокс, до 81 кг);

- Дмитро Янчук, Денис Камерилов, Едуард Шеметило, Віталій Верхелес (каное четвірка, 1000 м);

- Ольга Харлан (фехтування, шабля);

- Наталія Довгодько (академічне веслування, одиночка);

- Юрій Нікандров (кульова стрільба, трап);

- Олена Костевич (кульова стрільба, пістолет 25 м);

- Андрій Говоров (плавання, 50 м батерфляєм).

sambo-Olena-SaykoЩодо неолімпійських видів спорту, то до шести нагород у боротьбі на поясах ще сім додали наші самбісти, які стали другими у загальнокомандному заліку цього виду спорту. Олена Куницька (до 48 кг), Ліна Черняк (до 52 кг), Олена Сайко (до 60 кг), Луїза Гайнутдінова (до 68 кг) і Размік Тоноян (понад 100 кг) стали срібними призерами, а Михайло Ілітчук (до 57 кг) і Михайло Черкасов (до 100 кг) – бронзовими.

Загалом же Універсіада пройшла під знаком тотального домінування збірної Росії. Аж 155 золотих медалей узяли господарі змагань, тоді як найближчий «переслідувач» Китай – усього 26. Різноманітні закордонні ЗМІ, відповідаючи на питання «Звідки така величезна перевага», зазначають, що у складі Росії були зібрані найсильніші атлети країни – чемпіони Європи, світу, Олімпіад. «У збірній Росії було 18 золотих медалістів Олімпійських ігор, які фіктивно навчаються десь в університеті», – відзначили журналісти «The New York Times».

Наступна літня Універсіада у 2015-му році пройде в корейському Кванджу. А цього року на студентів ще очікують зимові ігри, які з 11-го джо 21-го грудня прийматиме Трентіно (Італія).

{social}

{iarelatednews articleid="1547,1545"} 

Developed in conjunction with Joomla extensions.