autosport-rally-silkway-Shlesser-inguryЗакипають мотори і пристрасті, у вухах буквально закладає від ревіння двигунів – на російському бездоріжжі 112 екіпажів змагаються за перемогу на «Шовковому шляху-2012», одному з найскладніших ралі-рейдів у світі.

Після церемоніального проїзду Красною площею у Москві гонщики вирушили до Рязані, де взяв старт перший етап. Ділянка Рязань-Волгоград протяжністю 848,5 км – найдовший переїзд в усьому ралі-рейді. «Бойовий», заліковий відрізок складав 257 кілометрів: звивисті дороги, пагорби, долини і насамкінець – піщані перешкоди, які, за словами організаторів гонки, нагадали учасникам про африканські савани.

Найкращим на першій спец ділянці став багаторазовий чемпіон Росії, дворазовий володар Кубку FIA з бах Борис Гадасін, якому вдалося випередити легенду «Дакара» Жана-Луї Шлессера.

«Шовковим шляхом» їде і 3 українські команди (Вадим Нестерчук вибув з гонки через складні технічні проблеми з двигуном). Найшвидшим нашим екіпажем на першому етапі став дует Богдана Новицького і Костянтина Мещерякова («Ukraine Racing») – вони фінішували п’ятими, програвши лідеру менше 5 хвилин. Як відзначив чотириразовий володар Кубку України з ралі-рейдів, він свідомо не форсував події на першій спецділянці, памятаючи про те, що гонку в перший день виграти неможливо, але дуже легко програти.

Другий етап – кільце Волгоград-Волгоград – це 434 км дистанції, з яких 309 спортсмени долали у гоночному режимі. Знову піщані дюни, які несподівано змінюються кам’янистим «покриттям», обмежений огляд і бездоріжжя, бездоріжжя, бездоріжжя. Наскільки тут складно їхати, довів інцидент із визнаним майстром ралі-рейдів Жаном-Луї Шлессером – автомобіль дворазового чемпіона «Дакару» перекинувся на швидкості 50 кілометрів на годину. Француз отримав травму руки, був евакуйований вертольотом і вже повертається до Франції, де йому зроблять операцію.

Переможцями етапу стали французи Крістіан Лавійє та Паскаль Ларок. Їх результат – 3 години 51 хвилина і 12 секунд. Найкращий з українців – знову Богдан Новицький – програв французам 33 хвилини.

У лідери загального заліку вирвався бельгійський екіпаж Лусіо Альварес-Бернардо Грауе. Новицький з Мещеряковим ідуть девятими, відстаючи на пів години. Більше години програють лідеру Михайло Лисяк з Юрієм Кондратьєвим («Team Ukraine Line»; 14-те місце). І вже майже на дві години позаду представники команди «Auto-Life Racing Team» Владислав Кущинський і Микола Литвинчук.

Попереду ще 4 етапи «Шовкового шляху-2012», і сміливо можна говорити, що розстановка сил змінюватиметься ще не раз.