altУ центрі Чернівців на Соборній площі пройшли фінальні спецділянки п’ятого етапу чемпіонату України з ралі «Александров Ралі.
З 38 екіпажів, які вийшли на старт, у фінальному протоколі присутні 28 – саме стільки автомобілів зуміли знайти в собі сили і мудрість пройти усі 180 бойових кілометрів карпатської гонки. Відзначимо, що більшість екіпажів, які зійшли, постраждали через техніку; аваріями закінчилися лише виступи Віталія Пушкаря та Олексія Кікірешка. На щастя, гонщики в інцидентах не постраждали.
Переможцем «Александров Ралі» в абсолютному заліку став екіпаж Олександра Салюка-молодшого та Євгена Червоненка, який показав найкращий час на 11 спецділянках з 13. Ще на двох найшвидшими були срібні призери ралі Юрій Кочмар і Сергій Коваль. Третіми фінішували Тарас Кравченко і Олександр Горбик, які зуміли втримати за спиною Валерія Горбаня і Андрія Ніколаєва. Таким чином, Горбань і Кочмар залишаються головними суперниками в боротьбі за чемпіонський титул 2011 року, доля якого вирішиться на фінальному етапі в Алушті наприкінці жовтня.
П’ятий рядок абсолютного заліку обійняли переможці змагань в класі У12 Сергій Хом’як і Юрій Кузьмінов. Цей успіх дозволив екіпажу вийти на перший рядок у турнірній таблиці свого класу, проте для завоювання чемпіонського титулу йому обов’язково необхідно успішно виступити у фінальній гонці. Найкращий з моноприводних екіпажів – Дмитро Роткевич та Олександр Вороний – фінішував в абсолюті сьомим, причому за його спиною залишилося чимало конкурентів на повнопривідній техніці. Проте боротьба у класі А7, де виступає Роткевич, залишається неймовірно гострою: тут на титул претендує одразу п’ять екіпажів.
Переможцями в класі У11 стали Валерій Вартанян і Андрій Дімов, яким залишилося зробити буквально один крок до чемпіонського титулу. Дуже гострим залишається питання про чемпіонство в класі У10, де за титул продовжують боротися два призери «Александров Ралі», екіпажі Дениса Сидорова-Олександра Бондарєва і Станіслава Беседіна-Олександра Донського. А от для Дениса Бондарєва та Олександра Загоскіна чемпіонат уже може вважатися тріумфальним – перемігши у класі У9, вони за очками достроково завоювали чемпіонське звання 2011 року.
У командному заліку трійку призерів склали «Чорномор Ралі Тім», «Одеса Ралі Тім» і «Ментос Асканія Рейсинг». Крім того, в ході урочистої церемонії нагородження були вручені спеціальні призи :«Кубок Мужності», який дістався екіпажу Олександра Фельдмана та Івана Германа, а також кубок «За зміцнення міжнародного іміджу українського автоспорту», яким був нагороджений Євген Червоненко.