Нещодавно в Матсуе (Японія) відбувся чемпіонат світу з Го серед аматорів «40th World Amateur Go Championship”. Загалом участь у змаганнях взяли 59 гравців з 59 країн світу, в тому числі і з України.

Киянин Дмитро Богацький, майстер 6 Дану, посів 7 місце турнірної таблиці і потрапив до вісімки найсильніших гравців. Це прекрасний результат, оскільки Го є найскладнішою інтелектуальною грою, історична Батьківщина якої – Азія. Українці, починаючи з 2013 року (Артем Качановський, 3 місце) вписують ім’я своєї країни до вісімки світових лідерів.

Протягом турніру Дмитру вдалось позмагатись з представниками Індії, Ізраїлю, Німеччини, Угорщини, Чилі, Чехії, Словенії та Польщі. Наш спортсмен здобув 6 перемог у 8 матчах.

Перші вісім позицій послідовно займають: Китай, Корея, Гонконг, США, Угорщина, Канада, Україна, Японія.

Здобуток Дмитра Богацького – натхнення для багатьох поколінь українських спортсменів навчатись та випробовувати сили, досягати найвищих результатів в улюбленому виді інтелектуального спорту, мистецтві балансу і рівноваги, мистецтві стратегії, Го.

Наступні змагання з Го відбудуться в липні 2019 року – Всеукраїнський Го Конгрес (м. Кременець Тернопільської обл., Україна).