Олександр Єрьоменко – чемпіон Європи з кіокушин карате (+ВІДЕО)

kyokushin-karate-Oleksandr-Yeryomenko-2У Києві відбувся чемпіонат Європи з кіокушин карате – одного з найбільш складних і жорстких стилів японського бойового мистецтва. Змагання зібрали 225 учасників з 20-ти країн, які змагалися у семи вагових категоріях куміте та демонстрували свої знання ката. Таким чином українські уболівальники змогли оцінити і технічу, і бойову складову кіокушин карате. Це був уже 27-й чемпіонат Європи з цього виду єдиноборств, і вчетверте він проходив в Україні.

Наша збірна, широко представлена у кожній категорії, цього разу на домашньому ЧЄ виборола 7 медалей – 1 золоту, 2 срібні і 4 бронзові.

Єдине золото приніс українській команді 25-річний Олександр Єрьоменко із Херсона, шестиразовий чемпіон України, для якого ця перемога на Євро стала вже третьою у кар’єрі (Олександр також брав золото у 2011-му в Італії та у 2012-му в Угорщині).

Перед чемпіонатом збірна України пройшла підготовку у Кримських горах. Там, зокрема, було проаналізовано помилки нещодавнього чемпіонату світу, де Єрьоменко, як сам зізнався, виступив значно нижче своїх можливостей – перехвилювався, бився з величезним бажанням, але «без голови», і вилетів уже після першого раунду.

В Києві ж Олександр відмінно проявив себе і у фізичному, і в технічному, і в психологічному плані. Справжньою окрасою турніру став його фінальний бій у ваговій категорії до 90 кг проти росіянина Андрія Чиркова. Гаряча підтримка трибун завела нашого спортсмена і він у заключну хвилину поєдинку буквально знищив свого опонента.

Попереду в Олександра Єрьоменка дебют у чемпіонаті Японії, де він буде виступати в абсолютній ваговій категорії.

Срібні нагороди чемпіонату Європи-2013 здобули Леона Михайлова (до 55 кг) і Марія Біла (до 65 кг). Бронзу вибороли Олександр Грушенко (до 70 кг), Вусал Ісмаїлов (до 80 кг), Тетяна Немцева (до 65 кг) і Дмитро Прасолов у розділі ката.

Також варто відзначити, що на ЧЄ до Києва приїхав президент Міжнародної федерації кіокушин карате Канчо Шокеї Мацуї. В межах візиту він зустрівся з Міністром України у справах молоді та спорту Равілем Сафіулліним, де міністерству за активну участь у процесі розвитку кіокушин карате в нашій державі.

І насамкінець, на солодке, до Вашої уваги відео двобою Олександра Єрьоменка і Андрія Чиркова: