Паламар і Тарновецький – призери чемпіонату світу з «Комбінованої піраміди»

У фінальному матчі чемпіонату харків’янин Паламар зустрічався із юним Микитою Ливадою з Росії. 15-річний росіянин захопив ініціативу ще на початку гри, і Паламарю довелося відіграватися спочатку з рахунку 0:2, а потім поступаючись 2:3. Олександр двічі успішно впорався з цим завданням. Однак після того, як рахунок став 3:3, удача, схоже, остаточно відвернулася від українського спортсмена. Ливада ж був традиційно точний і холоднокровний не за роками, не пробачаючи Паламарю помилок. 8:0 і 8:1 – він легко бере сьому і восьму партії. У дев’ятій Олександр виривається вперед, набирає 7 куль, але помиляється на зовні простому ударі в середню лузу. Микита з двох підходів карає суперника, завершуючи матч красивим свояком в кутову лузу. Овації залу!
Для Олександра Паламаря, культової фігури російського більярду, ця поразка стала третьою у фіналах чемпіонатів світу: у 2006-му українець поступився Павлу Меховову у «Вільну піраміду», а у 2007-му – Канибеку Сагинбаєву у «Динамічну піраміду».
Для Микити ж Ливади це не перший успіх на дорослому рівні – торік він виграв етап Кубка Європи. Хоча не можна назвати успіх школяра із Ростова передбачуваним – він взагалі на чемпіонат світу в Алмати приїхав тільки тому, що батьки і вчителі дали добро на тижневу відлучку молодого спортсмена в розпал навчального року.
«Ми чекали від нього гарного виступу, – зізнається перший віце-президент Федерації більярдного спорту Росії Володимир Никифоров. – Микита п’ять років серйозно займається більярдом, він вже майстерний гравець, але про перемогу на чемпіонаті світу, як ви розумієте, звичайно, навіть мови не йшло. Для нас всіх це дуже приємний сюрприз. Як і те, що у фіналі з іменитим і авторитетним українським гравцем Олександром Паламарем гра не вийшла бойовою. На першому місці в більярді стоїть психологія, а Сашко цього разу не зміг себе переламати».
«Для мене дуже вдало склався фінал, – скромно повідомив журналістам Микита Ливада. – Олександр трохи засмутився. Дуже приємно, що вдалося так красиво виграти останню партію. Ще чотири дні тому я просто радів, що мене включили до збірної Росії. Усього сім людей нас тут. А ще й виграти пощастило!
Микита також розповів, що упродовж восьми років паралельно з більярдом займався боксом, поки не прийшов момент, коли треба було вибирати, на чому акцентувати увагу. Він обрав більярд, де у дванадцятирічному віці став наймолодшим майстром спорту, а тепер – чемпіоном світу.
Виступ збірної України на турнірі можна вважати успішним. Паламар і Тарновецький узяли медалі, а інші четверо наших більярдистів (Ярослав Винокур, Артем Матвійчук, Євген Талов і Володимир Перкун) дійшли до стадії плей-оф. Нагадаємо, усього в чемпіонаті світу з «Комбінованої піраміди» узяло участь 64 спортсмена із 14-ти країн.
billiard-Oleksandr-PalamarОлександр Паламар на змаганнях у Казахстані виборов срібну медаль, а Ярослав Тарновецький – бронзову.