ukrainian_students_games_2016У п’ятницю, 30 вересня, в Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбулися Другі Всеукраїнські студентські ігри.

На церемонії відкриття з вітальним словом до учасників події звернувся президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, який розповів про унікальність цього заходу для розвитку студентського спорту.

«Надзвичайно приємно, що вчергове збираємося в цьому залі. Студентські ігри – унікальний проект, який об’єднує наші ВУЗи з різних регіонів України. Проект, в якому є можливість студентам позмагатися  один з одним, виявити найкращого. І, звичайно, все це робиться з хорошим студентським драйвом, з емоціями, усмішками і в одній команді», — відзначив Ілля Шевляк.

Щиро привітав всіх присутніх і ректор Національного університету фізичного виховання і спорту. Він згадав про Перші Всеукраїнські студентські ігри, які проходили в 2015 році.

«Ми раді приймати всіх учасників Других Всеукраїнських студентських ігор. У минулому році відбулися Перші студентські ігри – це був пілотний проект, який переріс у традиційний, і вже цьогоріч у чотирьох видах спорту боротьбу ведуть представники 15 інститутів та університетів України. Сподіваємося, що подія надалі розростатиметься, збільшиться представництво ВУЗів і спортивних дисциплін», — побажав Євгеній Імас.

Як було зазначено вище, змагання проходили в чотирьох видах: сумо, спортивних танцях, футзалі та спортивній аеробіці.

Переможцем турніру з міні-футболу стала команда Національного університету харчових технологій. Представники Національного технічного університету України (КПІ) посіли друге місце. Бронзу вибороли господарі майданчику – НУФВСУ.

У спортивних танцях розіграли два комплекти нагород. У стандартній програмі чемпіонами Студентських ігор 2016 стали Максиміліан Булгаков та Наталія Блохіна (НУФВСУ). Латиноамериканську частину виграли Ярослав Совєтченко і Олександра Семененко (КПІ/ НУФВСУ).

В сумо провели індивідуальні та командні змагання серед жінок та чоловіків. Інтриги одразу в декількох категоріях у жінок додали чемпіонки світу та мультипризерки ЧС і ЧЄ різних років Іванна Березовська та Марія Дрбоян. Саме ці дівчата розіграли між собою золото в абсолютній категорії. Чемпіонство в «абсолютці» дісталося студентці Державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди в Переяслав-Хмельницькому Іванні Березовській, яка на серпневому чемпіонаті світу в Монголії стала бронзовою призеркою в цій категорії. Її опонентка Марія Дрбоян до срібла в абсолютній категорії додала золото у вазі понад 80 кг. Відзначимо, що в цій ваговій категорії Марія, яка навчається в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті, є діючою віце-чемпіонкою планети. У двох легших категоріях – 65 і 80 кг – перемогли Марина Круглова (ДПУ ім. Сковороди) і Уляна Кляпка (Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка) відповідно.

У чоловіків дворазовим чемпіоном ІІ Ukrainian Students Games став студент Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.  Огієнка Святослав Семикрас – 85 кг і абсолютна. Двоє харків’ян «взяли» інші категорії: студент Харківського автодорожнього університету Артем Песиголовець був найкращим у 115 кг, а випускник Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Максим Олешко – в понад 115 кг.

Командні змагання у жінок виграла збірна Переяслав-Хмельницького. У чоловіків Кубок дістався Харківському автодорожньому університету.

В спортивній аеробіці найсильніших визначали в змаганнях змішаних пар і трійок, в особистому чоловічому турнірі, а також у командах з аеродансу та фанку. Перший вид виграли студенти Запорізького національного технічного університету. Найкращим серед чоловіків став Володимир Виходцев, студент ЗНТУ. Кращою командою в аеродансі назвали Сумський державний педагогічний університет, а у фанк-аеробіці – колектив Національного авіаційного університету.

Всіх переможців та призерів ІІ Всеукраїнських студентських ігор нагородили медалями та почесними грамотами.