Результати молодіжного чемпіонату Європи

Нещодавно в місті Анталія (Туреччина) відбувся чемпіонат Європи з шашок серед молоді, юніорів та юнаків (шашки-64).

У змаганнях взяли участь 70 спортсменів з 6 країн. У підсумку, у загальнокомандному заліку збірна України виборола срібні медалі. Українські спортсмени вибороли 28 медалей, з яких 6 золотих, 10 срібних та 12 бронзових нагород. У головній програмі чемпіонату Європи — класичній програмі — українська молодіжка виборола 2 срібні та 5 бронзових нагород, повідомляє Федерація шашок України.

Найгострішою була боротьба у дівчат, які виборювали медалі у змішаній категорії G27-G20-G17. Тут честь України відстоювали відразу п’ять спортсменок — майстри спорту Ольга Губарєва (G27, Кам’янське), Вікторія Прокопюк (G20, Київ), Анастасія Глушко (G20, Харків), Віра Попруга (G17, Кам’янське) і кандидат у майстри спорту Дарина Лобанова (G17, Харків).

Перед останнім туром вже було відомо, що медалі завоювали Анастасія Глушко та Віра Прокопюк. Невідомою була лише їх якість. Мали шанси на нагороди і Дарина Лобанова з Вірою Попругою. Обом спортсменкам в останній зустрічі потрібна була лише перемога. У підсумку перемогти вдалося Вікторії і Дарині, що принесло українкам срібну та бронзову медалі відповідно.

Всі свої завдання напередодні останнього туру виконав і Олександр Шнейдер, який здобув срібло.

Бійцівські якості українців — кандидата у майстри спорту Никіти Гераськіна і першорозрядниці Росанни Гринишин-Крук оцінила доля. Перемоги над принциповими суперниками у своїх вікових категоріях B14 і G14 принесли молодим спортсменам бронзові нагороди.

Зачіпився за бронзу і першорозрядник Тимур Золотар. Вихованець Ірини Чебукіної у категорії B11 поділив друге-третє місця. Суворий коефіцієнт був більш поблажливим до суперника українця. У підсумку Тимур — третій.