СКУ поглиблює співпрацю з КНР

Shevlyak-Brykulskiy-Fu-BiaoПрезидент Спортивного комітету України Ілля Шевляк провів робочу зустріч з президентом Міжнародної федерації кунгфу Фу Біао. Він – посол доброї волі ООН, один з найбільш відомих людей Китаю, майстер цигун і кунгфу, віце-президент Всекитайської асоціації ушу. Також Фу Біао є директором Школи шаолінського кунгфу Китаю, керівником інтернет-порталу про кунгфу.

Зустрічі з президентом СКУ Іллею Шевляком та начальником Головного управління у справах сімї, молоді та спорту КМДА Володимиром Вовком пройшли у дружній атмосфері. Китайською стороною були ще раз задекларовані і підкріплені реальними пропозиціями проекти співпраці у сфері розвитку фізкультури, спорту, освіти.

«Приміром, уже зараз в Китаї на зборах перебувають троє наших спортсменів, – зазначає президент Федерації ушу/гунфу і цигун України, президент Європейської федерації кунгфу Микола Матулевський. – Вони тренуються у школі пана Фу Біао, їм надали житло, забезпечили харчування, виплачують щомісячну стипендію. Ще одна група спортсменів і тренерів зараз готується відправитися туди ж. Таким чином зараз ми вже активно співпрацюємо з китайською стороною».

«За останній час це уже другий візит Фу Біао в Україну, – уточнює президент Федерації кунгфу України Людмила Солодиліна. – Вперше він приїздив у січні, щоб встановити тісніший контакт, розширити і поглибити зв’язки між Китайською Народною Республікою та Україною. Зокрема у гуманітарній сфері. Це – обмін групами учнів, студентів (не лише тих, хто займається кунгфу).

Він заклав основи розуміння кунгфу з точки зору сучасного Китаю, де кунгфу сприймають як частину культурної традиції. Мало того, нині в поняття кунгфу у Піднебесній вміщується все те, що ми в Україні називаємо східними єдиноборствами. Взагалі, їх цікавить усесторонній розвиток єдиноборств – займаються і таеквондо, і ММА, і різноманітними версіями кікбоксингу, і, звісно, практикуються найрізноманітніші стилі і напрями сучасного ушу.

Фу Біао запросив нашу команду на міжнародний турнір з єдиноборств між збірними України-Росії (дев’ятеро українців та двоє росіян) і Китаю. Поєдинки проводилися за правилами кунгфу-саньда, К-1, MMA і навіть фрі-файту. У складі команди були представники різних клубів, учні і Миколи Матулевського, і Андрія Старовойта, і Володимира Замощенка, і Анатолія Козирєва. За підсумками зустрічей збірна команда Європи здобула перемогу з рахунком 6:5. Треба зазначити, що фінансування цілком і повністю здійснювалося китайською стороною.

Потім там же 1-го березня відбулася конференція за участю представників Азії, Європи, Африки, Америки, за підсумками якої було створено Міжнародну федерацію кунгфу – International Kungfu Federation.

Наприкінці березня Фу Біао ще раз завітав до Києва, щоб відвідати чемпіонат України з кунгфу та «Олімпіаду бойових мистецтв». Як я уже говорила, бойові мистецтва в цілому – це і є кунгфу. Тому нашого гостя дуже цікавило, як в рамках одного заходу взаємодіють різноманітні види єдиноборств».

{social} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *