Сергій Гузєв: «Щасливий бути чемпіоном!»

wcg-2013-pankration-Oleksandr-VysotskiyЗбірна України з панкратіону у найбільш видовищному розділі цього виду спорту – поєдинках у повний контакт, де поруч з ударною технікою використовується і техніка боротьби у партері, – виборола на ІІ Всесвітніх іграх з єдиноборств три нагороди: бронзову, срібну і золоту.

Третім у ваговій категорії до 77 кілограмів став Олександр Висоцький. Цього хлопця, багаторазового чемпіона світу і Європи, переможця І Всесвітніх ігор, розглядали як головного претендента на золото, але вже у першому поєдинку сумчанин поступився представнику Росії Магомеду Альдієву з мінімальною різницею у рахунку. Каже, жодних претензій до суддівства – сам винен, сам припустився помилки. Усі наступні свої бої Олександр виграв, що називається, одним махом, але виправити ситуацію уже не зміг. В результаті – бій за бронзу і впевнена перемога над Аурелом Піртею з Румунії.

«Дуже важкий турнір, простих суперників тут і не могло бути, – каже Олександр Висоцький. – У першому поєдинку поступився бійцю з Росії з різницею усього в один бал. Помилився сам – «налетів» на три бали. Думав, задушу його, але не вийшло. Далі вже все вдавалося, впевнено перемагав опонентів. Звісно, хотів повторити успіх Пекіна, хотів знову бути першим на головному старті у нашому виді спорту. Тому, звичайно, трохи засмучений».

wcg-2013-pankration-Andriy-ReznikВ цілому, класно себе проявив і Андрій Рєзнік, який своїх суперників у вазі до 66 кг розколював, наче горішки. Спершу переможеним з килима пішов казахстанець Сергій Морозов, потім здався, не витримавши больового, італієць Сімоне Табарроні, а у півфіналі «склав зброю» румун Лівіу Іонеску. Залишалося зробити вирішальний крок до найвищої сходинки пєдесталу, на шляху до якої стояв азербайджанець Вугар Карамов. І ось тут все пішло не за нашим сценарієм. Поступаючись за очками, Андрій мусив ризикувати, відчайдушно кинувся в атаку, але пропустив потужний удар у щелепу – дострокова перемога бійця з Азербайджану. Розчарований і засмучений Андрій навіть не знайшов слів для аналізу – програв, що тут говорити.

За усіх партнерів відігрався Сергій Гузєв, який змагався у категорії до 84 кг. З першого і до останнього бою на турнірі він демонстрував надзвичайно високий рівень підготовки і технічної майстерності, просто знищуючи своїх суперників. У фіналі проти Іслама Гугова з Росії його опоненту пробували допомогти судді (наприклад, за прийом у виконанні Сергія зарахували бали Ісламу). Але де там – хоч перемогти достроково не вдалося, але перевага Сергія була очевидна і безсумнівна, і після підрахунку очок арбітр підняв саме руку українця.

«Вражень немає – сама тільки радість. Я щасливий! – сказав чемпіон. – Дякую усім, хто мене підтримував, тренерам, партнерам, федерації. Окрема величезна подяка і привіт моїм батькам – це усе для вас!».

wcg-2013-pankration-Sergiy-Guzev-3Свою золоту медаль Сергій Гузєв отримав з рук президента Федерації панкратіону України Віктора Коржа, який в коментарі для нашого сайту підвів підсумки змагань: «Боротьба на вирішальних стадіях – у півфіналах, фіналах, у поєдинках за бронзу – була безкомпромісна, адже змагалися висококласні суперники, які ні в чому не бажали поступатися один одному. І дуже приємно, що у боротьбі за медалі взяли участь українські спортсмени, вихованці національної федерації панкратіону. Хай не всім вдалося взяти золото, але, підкреслюю, тут зібралися найсильніші бійці світу, які усі налаштовувалися на перемогу. На Всесвітніх іграх будь-яка медаль – дуже вагоме досягнення, надзвичайно високий і гідний результат.

Користуючись нагодою, хочу привітати усіх, хто любить і поважає бойові мистецтва та єдиноборства, а в їх числі і панкратіон. Також дякую сумчанам, які спільно з товариством «Динамо», Спортивним комітетом України, Федерацією панкратіону України створили усі умови для розвитку нашого виду спорту, підготували стільки сильних бійців, які на цьому світовому форумі дуже гідно представили Україну. Хоча розвиток панкратіону охопив уже всі регіони нашої держави, на чемпіонатах України зараз виступають понад 600 учасників з усіх куточків України, та саме на Сумщині панкратіон має, напевне, найбільш давні традиції, є інфраструктура, є дитячі школи.  

Загалом, думаю, ці змагання ще раз показали, наскільки популярними є у світі неолімпійські види спорту, а зокрема і єдиноборства. Тут змагалися винятково найсильніші спортсмени, які вибороли право виступати на Всесвітніх іграх, потрапивши до числа призерів на чемпіонатах світу і континентальних першостях. Тобто рівень турніру – надзвичайно високий».

{social}

{iarelatednews articleid=»1768,1765″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *