Шахи: Юрій Кузубов і Анна Музичук – чемпіони України

kuzubovМинулої суботи (22 листопада) у Львові фінішували чемпіонати України серед чоловіків та жінок. Обидва турніри зібрали зіркові склади й стали одними з найсильніших за всю історію національних першостей. Після двох тижнів напруженої боротьби звання найсильніших шахістів країни вибороли краматорець Юрій Кузубов і львів’янка Анна Музичук.

Арещенко – Зубарєв – 1:0 (37)

Заключний тур перетворився у справжній триллер. Теоретично одразу п’ять учасників могли поділити перше місце. Причому двоє з них грали між собою. Тож напруга була надзвичайною, й не дивно, що деякі гросмейстери не справилися з нервами.
Першим вибув з гонки за медалі Моїсеєнко, котрий досить несподівано програв аутсайдеру Богдановичу. До цього моменту харків’янин йшов без поразок, а його суперник чотири поєдинки поспіль програв. Однак чого тільки не трапляється на фініші…
Екс-чемпіон світу Пономарьов, якого влаштовувала тільки перемога, чорними спробував перехопити ініціативу у Кузубова. Проте перегнув палицю й потрапив у скрутне становище. Його суперник надалі діяв точно й заслужено виграв.
Втім Кузубов недовго залишався на вершині таблиці на самоті. Незабаром Ельянов здолав Зубова й наздогнав краматорця (обидва набрали по 7,5 очка). Тому головний арбітр Олег Товчига підрахував додаткові показники, за якими золоті медалі дісталися Кузубову.
Аналогічна ситуація виникла і в суперечці за «бронзу», на яку претендували Пономарьов та Коробов. Тут додатковий коефіцієнт «посміхнувся» харків’янину.

12. Олександр Ковчан (Харків, 2585) – 3

muzychukУ жіночому турнірі інтрига навколо боротьби за золоті медалі зникла дуже швидко.

Долуханова – Ушеніна – +:-

Анна Музичук впевнено переграла Тарлєву й стала недосяжною для конкуренток. Своє завдання виконала і Жукова, котра здолала Калініну, – у одеситки срібна нагорода. А от володарку «бронзи» знову «назвав» додатковий показник. За його даними, Осьмак зовсім трохи випередила Музичук-молодшу.
Нагадаємо, що екс-чемпіонка світу Ушеніна залишила турнір уже після 1-го туру – без пояснень та офіційних заяв. (В стартовому турі вона поступилася Осьмак.)
Жіноча першість виявилася дуже результативною: 10 поєдинків виграли білі, 8 – чорні й 18 партій завершилися миром.