Шість медалей «з-під води» для України на Всесвітніх іграх

world-games-finswimming-day2-bryzkyБризки води наче бризки шампанського – це у басейні святкують свої перемоги плавці-підводники. На ІХ Всесвітніх іграх завершилися змагання з плавання в ластах, де загалом було розіграно 10 комплектів нагород.

Колумбія просто фестивалить – адже їхній земляк Маурісіо Кастільйо встановив світовий рекорд на 50-метрівці. Не один привід радіти і пишатися своїми спортсменами має й Україна: у Калі наші дівчата і хлопці вибороли 6 медалей, по 3 срібні і бронзові. У другий день змагань віце-чемпіонками Всесвітніх ігор стали Маргарита Артюшенко і Яна Трофимець, а чоловіча естафетна команда узяла бронзу на дистанції 4 по 100 метрів.

world-games-finswimming-Margaryta-ArtyushenkoМаргарита Артюшенко взагалі була близька до золота на 100-метрівці. Першу половину дистанції вона пройшла лідером запливу, але трохи забарилася на розвороті. Цим скористалася угорка Лілія Шекелі, яка надзвичайно потужно напливла на фініш. Нашій Маргариті до чемпіонства не вистачило лише 39 сотих секунди, втім і срібну медаль вона називає перемогою. Ще одна українка – Анастасія Антоняк – у цьому фіналі фінішувала шостою.

Яна Трофимець також до бронзи першого дня змагань додала срібну нагороду. На дистанції 400 метрів наша спортсменка не встигла тільки за зіркою басейну, непереможною росіянкою Василісою Кравчук. Усі решта суперниць з перших же метрів почали відставати, задовольнившись місцем у хвості. На фініші багаторазовій чемпіонці України спробувала нав’язати боротьбу кореянка Кім Бокуюнг, але Яна все контролювала і залишила переслідувачку на безпечній відстані.

Звісно, було складно, зізналася Яна Трофимець. Адже усі дівчата-суперниці імениті, а Василіса Кравчук перемогла вже на третіх Всесвітніх іграх поспіль. «Ми їх усіх поважаємо, – каже українка, – думаю, нас теж запам’ятали».

«Раніше я виступала на довгих дистанціях, які не входять до програми Всесвітніх ігор – 800, 1500 метрів і марафон, – розповідає не дуже й захекана після срібного фінішу Яна Трофимець. – А минулого року вирішили з тренером спробувати відібратися у збірну на 400 м – у мене вийшло і ось я тут. Ці змагання для кожного спортсмена – підсумковий результат чотирьох років. Звісно, хотілося перемогти – скажу чесно, їхали сюди тільки за золотом. Але попри певні негаразди, не зовсім хороші умови для тренувань, ми зробили усе, що могли. Не тільки я, але й уся наша команда. Хотілося краще, але спасибі, що і цього ми досягли».

world-games-finswimming-team-ukraineУвінчала турнір з плавання в ластах у Калі чоловіча естафета. Українці Денис Грубник, Олександр Коньков, Євген Степанчук і Дмитро Сидоренко прийшли на фініш третіми, після нових рекордсменів Всесвітніх ігор росіян і колумбійців. Все – можна нарешті дати волю емоціям, поздоровити один одного. Це вже потім – повернення в Україну, ретельний аналіз результатів і важка праця заради майбутніх успіхів.

«Рівень учасників, швидкості значно виросли у порівнянні з минулими Всесвітніми іграми, – поділився враженнями головний тренер збірної України з плавання в ластах Євген Яковлев. – Я задоволений результатом. Легких медалей ніколи не буває, тим більше ми змагаємося з такими потужними у підводному плаванні державами як Росія, Китай, Корея, та ж Колумбія, де є величезні можливості для розвитку виду спорту. І боремося з ними одним-єдиним басейном – у Палаці підводного спорту на Ленінградські площі в Києві… Втім, ми були готові боротися за медалі. Взяли, що могли – 6 нагород – і дуже задоволені таким результатом».

Роксана Касумова з Калі,

спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1572,1568″} 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *