Словенія – Україна – 8:3

futsal-Maxym-Pavlenko-shot-2«Що це було?» – запитає, відкривши рота від неприємного здивування, український уболівальник, який пропустив гру відбору Євро-2014 Словенія-Україна. А таких було дуже і дуже багато, адже країна не отримала можливості дивитися трансляції з Туреччини, де наша збірна веде боротьбу за путівку на чемпіонат Європи.

У другому турі змагань у сьомій відбірній групі Україна несподівано була розгромлена Словенією – аж 8:3. Пропустивши першими, наші хлопці майже одразу відігралися (третій м’яч на турнірі провів Дмитро Сорокін). А потім почалося… Українські футболісти збирали один фол за іншим. (не зовсім ясно, чи-то суперник нас раз-по-раз змушував порушувати правила, чи-то Україну «підсадили на свисток», щоб залишити шанси на вихід до плей-офф господарям майданчика – команді Туреччини).

Вже в першому таймі словенці били три 10-метрові пенальті, два з яких реалізували. Наші спробували зіграти без голкіпера, але замість відігратися пропустили у порожні ворота. Жахливий сон для нашої команди продовжився і після перерви. Ми атакували, забивали ж словенці. 5:1, 6:1, 7:1… Українці боролися, притиснули суперника до воріт, але було вже запізно – дива не сталося. Два голи, від Дмитра Клочка і Максима Павленка, вже не мали якогось турнірного значення.

Словенія гарантувала собі перше місце в групі і вже може готуватися до фінальної частини, яка стартує у січні наступного року в Бельгії. Україна ж завтра у матчі з Туреччиною (та в четвер перемогла Англію 4:3) розіграє друге місце і право зіграти у плей-офф відбору.

«Не варто приховувати, що сьогодні ми дійсно програли, – сказав після поразки від словенців головний тренер збірної України Євген Ривкін. – Наша команда виявилася не готовою до такої боротьби у фізичному плані, а також поступилися супернику психологічно, що стало однією з головних причин поразки. Звідси і велика кількість фолів у першому таймі, і відсутність боротьби в деяких епізодах.

Загалом, нам є над чим працювати, і головне зараз – не опускати руки, відійти від поразки і правильно підготуватися до останнього матчу нашої групи з Туреччиною. Перед командою поставлено завдання потрапити на Євро-2014, і яким шляхом ми це зробимо – це вже інше питання. Тільки головний тренер команди несе відповідальність за результат колективу, і йому видніше, як досягнути спільної мети.

Тому не будемо здаватися, адже програно тільки битву, а війна поки триває».