Срібло України в Кубку націй з петанку

petanque_europe-2016У Гальмстаді (Швеція) пройшов перший Чемпіонат Європи з петанку в тет-а-тет. Окремо нагороди розігрувалися в чоловічому та жіночому турнірах. В обох змаганнях була представлена Україна. Делегація нашої команди складалася з двох учасників – Дмитро Бугай (на фото ліворуч) та Альона Колодій, а також тренер Андрій Волошко (на фото праворуч).

У чоловіків були представлені 23 країни, в жінок – 24. Спершу розіграли п’ять кіл за швейцарською системою. 15 кращих у чоловіків і 16 – у жінок проходили в наступний раунд, де їх було поділено на чотири кошики, згідно місць в швейцарці. Решта розіграли кубки націй на виліт.

У жінок кваліфай-раунд пройшла Альона Колодій, з 14-го місця вийшла в розіграш кошиків. Спочатку українка записала у свій актив перемогу над німкенею, яка вийшла в цей раунд під третім номером. Однак після цього поступилася бельгійці, яка з двома звитягами пройшла до чвертьфіналу з нашого кошика. І не змогла Альона зачепитися за другу чвертьфінальну путівку, програвши представниці Ізраїлю. Примітно, що кожна гра Альони завершувалася з різницею в кілька очок і на останніх кошонетах, тобто боротьба велася за кожну кулю. У підсумку вона посіла 9-12 на ЧЄ-2016 з петанку в тет-а-тет.

Дмитро Бугай у першому раунді здобув лише одну перемогу і продовжив турнір в Кубку націй, де спочатку виграв у грека, а в півфіналі розібрався зі спортсменом з Фінляндії. У фіналі Кубку націй Дмитро поступився данцю, і став срібним призером Кубку націй.

Нагадаємо, що у вересні в Братиславі (Словаччина) на командному ЧЄ-2016 з триплету жіноча збірна показала найуспішніший виступ України на чемпіонатах Європи та Світу, зумівши вийти зі швейцарки і потрапити до стадії кошиків (це за один крок до чвертьфіналів). Окремо проходив турнір по тиру, де шутер збірної Альона Колодій набила 24 очка і посіла 10 місце в кваліфікації. Як відзначають у Федерації петанку України, 24 очка – це найкращий результат наших спортсменів у тирі за весь час виступів на чемпіонатах світу та Європи.