Станіслав Горуна – найкращий у Парижі

karate-Stanislav-Horuna-Paris-winnerУ столиці Франції Парижі відбувся перший у 2014-му році етап премєр-ліги карате К1, комерційних змагань, які вже традиційно збирають практично усіх найсильніших бійців планети.

Участь у турнірі взяли 770 спортсменів з 58-ми країн. Україну представляли троє каратистів, які виступали у розділі «куміте» (контактні поєдинки). Найкращий результат показав лідер національної збірної Станіслав Горуна: він став чемпіоном у ваговій категорії до 75 кг! Львівський спортсмен провів на змаганнях 6 поєдинків, в яких пропустив всього 1 очко – феноменальний результат!

Суперниками Станіслава були троє спортсменів з Франції, яким аж ніяк не допомогла гучна підтримка трибун, каратеки з Латвії, Македонії та з Єгипту у фіналі. У єгиптянина українець виграв за явною перевагою – експерти та уболівальники назвали цей бій у виконанні Станіслава практично ідеальним, адже Горуна показав широченний арсенал технічних прийомів. Відмінний захист, захоплення, кидки, блискавичні атаки з ударами руками і ногами в голову та у корпус, підсічки – суперник просто не знав, що робити. Двічі наш каратист відправив опонента у нокдаун: спершу ударом рукою у підборіддя назустріч, а кількадесят секунд потому – ногою у те ж таки підборіддя, після чого єгиптянин ледь підвівся із килима!

Олександр Хахула у категорії до 67 кілограмів посів сьоме місце, а Іван Дрозд у вазі до 84 кг став девятим. У загальному заліку наша команда завдяки золотій медалі Станіслава Горуни посіла надзвичайно високе третє місце.

Цього року серія премєр-ліги карате складається з девяти етапів (один з них, 15-16-го березня у Словенії, має статус Кубка світу). Наступний пройде у Дурбані (ПАР) 22-23-го лютого. Найближчі ж змагання в календарі спортсменів Української федерації карате – чемпіонат Європи серед юніорів та кадетів, що відбудеться 7-9-го лютого у португальському місті Лісабон.