Тренування Рона Хетфілда, головного тренера збірної України з боулінгу

Всеукраїнська федерація спортивного (десятикегельного) боулінгу запрошує усіх спортсменів взяти участь у тренуваннях під керівництвом головного тренера збірної України Рона Хетфілда. Проходитимуть заняття у київському клубі «Бруклін» з 31-го березня до 3-го квітня. За усіма питаннями звертатися до генерального секретаря ВФСБ Єфремової Ніни Павлівни за телефоном (067) 410-46-60.
Напередодні тренувань Рон Хетфілд дав інтерв’ю офіційному сайту федерації.
У якому віці краще за все починати грати у боулінг?
Я почав грати у боулінг, коли мені виповнилося 5 років, але діти можуть починати грати і раніше. Я бачив 2-річних дітей, які грають в боулінг. У цьому віці дуже важливо підтримати в дитини інтерес, щоб у неї не пропало бажання грати. І пізніше, коли вона фізично буде здатна краще розвивати технічні навички, вона залишиться у цьому виді спорту.
Скільки разів на тиждень потрібно тренуватися?
У принципі, це залежить від гравця. Це залежить від цілей, які він поставив перед собою. Члену національної збірної країни я б рекомендував триразові тренування щотижня. Але пам’ятайте, якість завжди важливіша за кількість. Я б вважав за краще побачити одногодинне якісне тренування, ніж тригодинне, під час якого втомлений гравець робить помилки і закріплює їх. 3-4 високоякісні тренування на тиждень тривалістю в 1 годину можуть поліпшити гру спортсмена.
Який вид спорту або вправи Ви могли б порекомендувати боулерам?
Спорт, який би я рекомендував – це гольф, той вид спорту, який поки що не настільки популярний в Україні. Але замах в гольфі й замах у боулінгу мають багато спільного. Також ментальна підготовка вимагає однакових навичок. А взагалі-то, будь-який вид спорту, де важлива серцево-судинна діяльність, допоможе серйозному гравцю підвищити витривалість під час тривалих турнірних форматів.
Що приваблює Вас у боулінгу?
Я почав грати в боулінг, тому що моя сім’я грала. І хотів грати, тому що вони грали. Як і кожній дитині, мені подобалося займатися тим, чим займалися мої батьки і старший брат. Коли я підріс, я дійсно почав отримувати задоволення від цього виду спорту, що випробовує вас на стійкість і витривалість, і мені хотілося ставати усе кращим і кращим. Потім я почав тренувати і моя любов до боулінгу стала ще глибшою. Мені подобається бачити людей, коли у них виходить все краще і краще те, чим вони люблять займатися і досягають мети, яку вони поставили перед собою.
Після Кубку України 5 найкращих жінок та 5 найкращих чоловіків у національній рейтингової таблиці (з 4-х найкращих рейтингових турнірів) увійдуть до складу збірних жіночих і чоловічих команд України. Як буде відбуватися відбір інших 3 жінок і 5 чоловіків до складу збірних?
Моє завдання як головного тренера полягає у тому, щоб створити найкращу команду, яка буде представляти Україну на міжнародних змаганнях. До цієї роботи я ставлюся з усією відповідальністю.
Тому мій вибір в основному базуватиметься на створенні найкращої команди, яку я уявляю собі на цей рік. На додаток до того, що людина є членом команди, я буду дивитися на його багаж знань і можливості у чотирьох базових областях боулінгу: фізичній грі, ментальній грі, грі на доріжках і знання своїх куль. Я буду дуже пильно спостерігати за фізичною грою спортсмена і що він здатний виконувати однаково постійно і добре, а також як він здатний пристосовуватися до мінливих доріжок. Я також буду дивитися, чи відчуває себе комфортно гравець, переміщуючись по всіх частинах доріжки, і чи вміє він ефективно змінювати кулі. І одна з найважливіших здібностей, на яку я звертаю увагу – ментальна гра, що включає в себе вміння керувати емоціями, концентрацію, роботу в команді, навички спілкування.
Якщо з яких-небудь причин член збірної команди залишає її, яким чином відбудеться його заміна?
Заміна може відбутися з кількох причин. Перша – сам гравець вирішує піти з команди внаслідок особливої ситуації в його житті, що не пов’язана з боулінгом. Друга – якщо я бачу, що гравець не показує очікуваних результатів або ж ігнорує або грубо порушує серйозні правила команди. Такі ситуації навряд чи виникнуть, але вони можливі.
Таким чином, коли я буду вибирати додатково 5 чоловіків і 3 жінок, я також виберу запасних гравців, які заповнять місця, що звільнилися після виключення гравця з команди.
Які шанси стати членом збірної команди України?
На сьогодні у кожного є такий шанс. Було б несправедливо, якщо б я підходив до процесу відбору з готовою ідеєю, кого слід брати чи не брати у команду. Я буду відкрито дивитися на кожного, і вибирати того, хто, на моє переконання, зможе бути найкращим претендентом при формуванні команди України. Перші п’ятірки потрапляють до команди згідно рейтингу чемпіонату України, тому всі, хто добре грає, можуть заробити своє місце у команді без мого відбору. Таким чином, як я уже помітив, зараз для вас усе можливо.
Хотілося б почути кілька слів про Вас від Вас самого.
А мені хотілося б поділитися з Вами думками з приводу мого стилю тренерської роботи.
Це велика честь для мене бути головним тренером України, і я докладу усі свої сили і знання, щоб виконати цю роботу найкращим чином. Як я уже говорив багатьом членам Федерації, це творчий процес і хороші команди не з’являються упродовж однієї ночі. Нам потрібно запастися терпінням, і кожному намагатися працювати краще, щоб потім всією командою досягти успіху на світовій сцені. І я у свою чергу намагаюся працювати краще, щоб стати кращим тренером. Це спільні зусилля цілої великої команди – тренера, гравців, менеджера команди, Федерації, уболівальників і членів сімей. Щоб домогтися успіху, ми всі повинні працювати разом.
Я буду працювати з усіма членами збірної команди України і під час моїх тренувань в Україні, і коли мене не буде поруч з ними. Я хочу знаходитися в постійному контакті з кожним, щоб бути впевненим у тому, що йде прогрес. Є деякі прості правила, в які я беззастережно вірю:
1. Є час, коли ми повинні бути серйозними, а є час і для веселощів. Як команда, ми будемо мати і те, і інше. Я хотів би, щоб це стало задоволенням і хвилюючим досвідом для кожного. Але також ми повинні багато працювати, щоб стати кращими гравцями і кращою командою. Я очікую співробітництва від кожного, коли прийде час для серйозної роботи над своєю грою.
2. Повинні бути правила і система в кожній команді, яка жадає успіху. Усі члени команди отримають копії Правил Команди, яких вони зобов’язані дотримуватися.
Правила справедливі, і це підтверджує, що у нас є система і ми представляємо країну, коли виступаємо на міжнародних змаганнях.
3. Я не вірю у виправдання. Я вірю у рішення. Якщо у вас є виправдання — тримайте його при собі. Якщо ви не знаєте, як вирішити проблему – запитайте.
Рон Хетфілд (Ron Hatfield)
В даний час:
USBC Сертифікований Золотий Тренер USBC (Боулінг Конгрес США) (один з 31 у світі).
Один із засновників та Головний оперативний співробітник у MyBowlingCoach.com
Член тренерської ради Legends Gold Coaching.
Директор Міжнародного Відділу компанії Lane Masters Bowling.
Спеціаліст Вищої школи маркетингу компанії Lane Masters Bowling.
Директор міжнародних освітніх клінік компанії Lane Masters Bowling.
Співвласник і директор-тренер в компанії Ye Olde Pro Shoppe в США.
Автор статей для журналів з боулінгу у США.
Входить до 100 найкращих тренерів (Bowler’s Journal Magazine), 2005-2007.
Раніше:
Помічник тренера юнацької збірної команди США, 2002-2003 рр..
Один із засновників та Головний Тренер успішної у США програми з боулінгу для студентів ВНЗ, 2000-2007.
Один з Головних тренерів програми з боулінгу для коледжів США (Державний Університет Арізони), 2006-2007.
Боулінг:
13 300 ігор.
2 800 серій (найкраща серія за 3 гри – 847).
Усередньому у Вищій лізі – 230.
Капітан команди Державного університету в Огайо упродовж 3 років.
Гравець року штату Огайо, 1990.
USA Academic All-American, 1991.
bowling-Olexandr-KalikaВсеукраїнська федерація спортивного (десятикегельного) боулінгу запрошує усіх спортсменів взяти участь у тренуваннях під керівництвом головного тренера збірної України Рона Хетфілда. Проходитимуть заняття у київському клубі «Бруклін» з 31-го березня до 3-го квітня. За усіма питаннями звертатися до генерального секретаря ВФСБ Єфремової Ніни Павлівни за телефоном (067) 410-46-60.
Напередодні тренувань Рон Хетфілд дав інтерв’ю офіційному сайту федерації.
— У якому віці краще за все починати грати у боулінг?
— Я почав грати у боулінг, коли мені виповнилося 5 років, але діти можуть починати грати і раніше. Я бачив 2-річних дітей, які грають в боулінг. У цьому віці дуже важливо підтримати в дитини інтерес, щоб у неї не пропало бажання грати. І пізніше, коли вона фізично буде здатна краще розвивати технічні навички, вона залишиться у цьому виді спорту.
— Скільки разів на тиждень потрібно тренуватися?
— У принципі, це залежить від гравця. Це залежить від цілей, які він поставив перед собою. Члену національної збірної країни я б рекомендував триразові тренування щотижня. Але пам’ятайте, якість завжди важливіша за кількість. Я б вважав за краще побачити одногодинне якісне тренування, ніж тригодинне, під час якого втомлений гравець робить помилки і закріплює їх. 3-4 високоякісні тренування на тиждень тривалістю в 1 годину можуть поліпшити гру спортсмена.
— Який вид спорту або вправи Ви могли б порекомендувати боулерам?
— Спорт, який би я рекомендував – це гольф, той вид спорту, який поки що не настільки популярний в Україні. Але замах в гольфі й замах у боулінгу мають багато спільного. Також ментальна підготовка вимагає однакових навичок. А взагалі-то, будь-який вид спорту, де важлива серцево-судинна діяльність, допоможе серйозному гравцю підвищити витривалість під час тривалих турнірних форматів.
— Що приваблює Вас у боулінгу?
— Я почав грати в боулінг, тому що моя сім’я грала. І хотів грати, тому що вони грали. Як і кожній дитині, мені подобалося займатися тим, чим займалися мої батьки і старший брат. Коли я підріс, я дійсно почав отримувати задоволення від цього виду спорту, що випробовує вас на стійкість і витривалість, і мені хотілося ставати усе кращим і кращим. Потім я почав тренувати і моя любов до боулінгу стала ще глибшою. Мені подобається бачити людей, коли у них виходить все краще і краще те, чим вони люблять займатися і досягають мети, яку вони поставили перед собою.
— Після Кубку України 5 найкращих жінок та 5 найкращих чоловіків у національній рейтингової таблиці (з 4-х найкращих рейтингових турнірів) увійдуть до складу збірних жіночих і чоловічих команд України. Як буде відбуватися відбір інших 3 жінок і 5 чоловіків до складу збірних?
— Моє завдання як головного тренера полягає у тому, щоб створити найкращу команду, яка буде представляти Україну на міжнародних змаганнях. До цієї роботи я ставлюся з усією відповідальністю.
Тому мій вибір в основному базуватиметься на створенні найкращої команди, яку я уявляю собі на цей рік. На додаток до того, що людина є членом команди, я буду дивитися на його багаж знань і можливості у чотирьох базових областях боулінгу: фізичній грі, ментальній грі, грі на доріжках і знання своїх куль. Я буду дуже пильно спостерігати за фізичною грою спортсмена і що він здатний виконувати однаково постійно і добре, а також як він здатний пристосовуватися до мінливих доріжок. Я також буду дивитися, чи відчуває себе комфортно гравець, переміщуючись по всіх частинах доріжки, і чи вміє він ефективно змінювати кулі. І одна з найважливіших здібностей, на яку я звертаю увагу – ментальна гра, що включає в себе вміння керувати емоціями, концентрацію, роботу в команді, навички спілкування.
— Якщо з яких-небудь причин член збірної команди залишає її, яким чином відбудеться його заміна?
— Заміна може відбутися з кількох причин. Перша – сам гравець вирішує піти з команди внаслідок особливої ситуації в його житті, що не пов’язана з боулінгом. Друга – якщо я бачу, що гравець не показує очікуваних результатів або ж ігнорує або грубо порушує серйозні правила команди. Такі ситуації навряд чи виникнуть, але вони можливі.
Таким чином, коли я буду вибирати додатково 5 чоловіків і 3 жінок, я також виберу запасних гравців, які заповнять місця, що звільнилися після виключення гравця з команди.
— Які шанси стати членом збірної команди України?
— На сьогодні у кожного є такий шанс. Було б несправедливо, якщо б я підходив до процесу відбору з готовою ідеєю, кого слід брати чи не брати у команду. Я буду відкрито дивитися на кожного, і вибирати того, хто, на моє переконання, зможе бути найкращим претендентом при формуванні команди України. Перші п’ятірки потрапляють до команди згідно рейтингу чемпіонату України, тому всі, хто добре грає, можуть заробити своє місце у команді без мого відбору. Таким чином, як я уже помітив, зараз для вас усе можливо.
— Хотілося б почути кілька слів про Вас від Вас самого.
— А мені хотілося б поділитися з Вами думками з приводу мого стилю тренерської роботи.
Це велика честь для мене бути головним тренером України, і я докладу усі свої сили і знання, щоб виконати цю роботу найкращим чином. Як я уже говорив багатьом членам Федерації, це творчий процес і хороші команди не з’являються упродовж однієї ночі. Нам потрібно запастися терпінням, і кожному намагатися працювати краще, щоб потім всією командою досягти успіху на світовій сцені. І я у свою чергу намагаюся працювати краще, щоб стати кращим тренером. Це спільні зусилля цілої великої команди – тренера, гравців, менеджера команди, Федерації, уболівальників і членів сімей. Щоб домогтися успіху, ми всі повинні працювати разом.
Я буду працювати з усіма членами збірної команди України і під час моїх тренувань в Україні, і коли мене не буде поруч з ними. Я хочу знаходитися в постійному контакті з кожним, щоб бути впевненим у тому, що йде прогрес. Є деякі прості правила, в які я беззастережно вірю:
1. Є час, коли ми повинні бути серйозними, а є час і для веселощів. Як команда, ми будемо мати і те, і інше. Я хотів би, щоб це стало задоволенням і хвилюючим досвідом для кожного. Але також ми повинні багато працювати, щоб стати кращими гравцями і кращою командою. Я очікую співробітництва від кожного, коли прийде час для серйозної роботи над своєю грою.
2. Повинні бути правила і система в кожній команді, яка жадає успіху. Усі члени команди отримають копії Правил Команди, яких вони зобов’язані дотримуватися.
Правила справедливі, і це підтверджує, що у нас є система і ми представляємо країну, коли виступаємо на міжнародних змаганнях.
3. Я не вірю у виправдання. Я вірю у рішення. Якщо у вас є виправдання — тримайте його при собі. Якщо ви не знаєте, як вирішити проблему – запитайте.
Рон Хетфілд (Ron Hatfield)
В даний час:
USBC Сертифікований Золотий Тренер USBC (Боулінг Конгрес США) (один з 31 у світі).
Один із засновників та Головний оперативний співробітник у MyBowlingCoach.com
Член тренерської ради Legends Gold Coaching.
Директор Міжнародного Відділу компанії Lane Masters Bowling.
Спеціаліст Вищої школи маркетингу компанії Lane Masters Bowling.
Директор міжнародних освітніх клінік компанії Lane Masters Bowling.
Співвласник і директор-тренер в компанії Ye Olde Pro Shoppe в США.
Автор статей для журналів з боулінгу у США.
Входить до 100 найкращих тренерів (Bowler’s Journal Magazine), 2005-2007.
Раніше:
Помічник тренера юнацької збірної команди США, 2002-2003 рр..
Один із засновників та Головний Тренер успішної у США програми з боулінгу для студентів ВНЗ, 2000-2007.
Один з Головних тренерів програми з боулінгу для коледжів США (Державний Університет Арізони), 2006-2007.
Боулінг:
13 300 ігор.
2 800 серій (найкраща серія за 3 гри – 847).
Усередньому у Вищій лізі – 230.
Капітан команди Державного університету в Огайо упродовж 3 років.
Гравець року штату Огайо, 1990.
USA Academic All-American, 1991.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *